Zavřít reklamu

Google v poslední době vynakládá značné úsilí na zlepšení podpory zařízení s velkými obrazovkami, jako jsou ohebné telefony a tablety. Za tímto účelem aktualizuje řadu svých aplikací ze sady Workspace a přidává do nich podporu funkce drag and drop a plnou podporu myši. Může to být také proto, že se chystá vydat svůj nový tablet Pixel.

Ve svém blogu pro sadu aplikací Workspace Google oznámil, že aplikace Prezentace nyní podporuje možnost přetahovat text a obrázky z ní na další aplikace na Androidu. Vylepšení v tomto směru dostal i Disk, který nyní umožňuje přetahovat a pouštět soubory v rámci něj v režimu jednoho i dvou oken. Dříve aplikace uživatelům umožňovala přetahovat a pouštět soubory a adresáře, aby je nahráli na disk.

A konečně, aplikace Dokumenty nyní též plně podporuje počítačovou myš. To znamená, že je možné vybrat text pomocí gesta kliknutí levým tlačítkem myši a přetažení. Všechny tyto funkce představené pro výše uvedené aplikace Google Workspace naznačují, že softwarový obr své tituly připravuje na svá chystaná zařízení s velkou obrazovkou. Těmi jsou Pixel Tablet a skládací smartphone Pixel Fold. První zmíněné zařízení bude uvedeno na trh někdy v příštím roce a druhé Google údajně představí v květnu 2023.

Galaxy Tab S8 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.