Zavřít reklamu

Řada lidí si dnes kupuje smartphony kvůli tomu, aby využila skvělé možnosti jejich fotoaparátu. Například Galaxy S22 Ultra zaznamenal obrovskou poptávku právě kvůli výjimečnému výkonu fotoaparátu. A fotoaparáty budou nadále jedním z hlavních důvodů, proč si spotřebitelé telefon pořizují.

Aby mohli vývojáři ve svých aplikacích využívat možnosti fotoaparátu, osvojují si androidové rozhraní Camera Framework. Prvním případem použití tohoto frameworku je implementace náhledu fotoaparátu. Avšak s tím, jak na popularitě stále více nabývají skládací zařízení, obrazovka náhledu fotoaparátu se může roztáhnout, převrátit nebo nesprávně otočit. Při použití v prostředí s více okny dochází nezřídka i k selhání aplikace.

Aby se toto vše vyřešilo, Google nyní představil novou funkci s názvem CameraViewfinder, který se o všechny tyto detaily postará a vývojářům poskytne efektivní zkušenost s fotoaparátem. Jak Google uvádí v blogovém příspěvku: „CameraViewfinder je nový přídavek v knihovně Jetpack, který vám umožní rychle implementovat náhledy fotoaparátu s minimálním úsilím.“

CameraViewfinder využívá buď TextureView nebo SurfaceView, což umožňuje upravit fotoaparát v souladu s transformacemi. Transformace zahrnují správný poměr stran, měřítko a otočení. Funkce je nyní připravena k použití napříč ohebnými telefony, změnami konfigurace a režimem s více okny. Google poznamenává, že ji otestoval na velkém množství skládacích zařízení.

Telefony Samsungu koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.