Zavřít reklamu

V květnu letošního roku jsme od Googlu čekali, že nám alespoň naznačí svou ohebnou budoucnost. Nestalo se tak ani při oficiálním představení telefonů Pixel 7 a 7 Pro na začátku října, nicméně mnozí analytici stále uvádějí, že Google na svém prvním ohebném telefonu pilně pracuje. Nyní vyplulo na povrch, že by měl tento připravovaný model používat displeje Samsungu. 

Podle leakera @Za_Raczke nese kódové označení ohebného telefonu Googlu jméno Felix. Jak pak uvádí web 91mobiles, tak by měl Felix používat displeje dodávané nikým jiným než Samsungem. A to značí především to, že toho budou mít tato zařízení hodně společného a zároveň si budoou přímo konkurovat.

Spolupráce se vyplácí 

Pixel Fold bude údajně používat vnější i skládací displej od Samsungu, přičemž druhý jmenovaný panel bude podporovat maximální úroveň jasu až 1200 nitů – stejně jako má Galaxy Z Fold4. Skládací obrazovka použitá společností Google může mít rozlišení 1840 x 2208 pixelů a rozměry 123 mm x 148 mm. Podrobnosti o obnovovací frekvenci jsou zatím nejasné, ale panel by mohl podporovat 120 Hz.

Spolupráce společností Samsung a Google na konceptu skládacích zařízení není žádným překvapením. Vždyť systém Android 12L vyvinuly spolu poté, co se Samsung zavázal k tomu, že každý rok po dobu několika následujících vydá alespoň jedno skládací zařízení, které by takový systém používalo. Samsung svůj slib dodržel, umožnil vznik formátu skládacího telefonu a Google možná brzy využije poznatky získané při vývoji systému Android 12L pro své vlastní účely. Pokud jde o dostupnost, tak by Pixel Fold/Felix mohl být představen už v 1. čtvrtletí roku 2023.

Segment musí růst, jinak zemře 

Pokud Google skutečně použije displej Samsungu, potvrdí tím úspěch konceptu. Protože pravděpodobně bude opět přítomna drážka v displeji a krycí fólie vnitřního displeje, mohou se tato technologická „omezení“ začít brát jako nedílná součást podobného řešení. Navíc pokud skutečně k představení Pixel Foldu dojde, bude to znamenat další světovou distribuci takového zařízení, které není určeno jen na čínský trh a které může znamenat podporu růstu segmentu.

Ohebné zařízení Googlu by samozřejmě využívalo svůj čip Tensor a fotografickou výbavu pravděpodobně z modelu Pixel 7, takže by se jednalo o špičkově vybavené zařízení. Je třeba, aby na trh vstoupili další hráči. Mělo by se toho konečně chytit i Xiaomi, které ohebná zařízení mimo Čínu nedistribuuje a je to velká škoda, protože se jedná o třetího největšího výrobce chytrých telefonů s velkým potenciálem rozšířit segment. Jestli do něho někdy skočí ale i Apple, je velkou neznámou.

Galaxy Z Fold4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.