Zavřít reklamu

V důsledku vyšetřování, které spustila většina amerických států, zlepší Google kontrolu nad sledováním polohy u androidových telefonů a majitelů účtů. Kromě toho zaplatí „tučné“ vyrovnání.

Jak uvádí web Axios, Google urovnal probíhající vyšetřování 40 amerických států ohledně toho, jak sleduje polohu uživatelů. Podnětem k vyšetřování byla zpráva z roku 2018, podle níž softwarový gigant nahrává údaje o poloze svých uživatelů, i když ti předtím vypnuli různá nastavení polohy. Aby Google vyšetřování urovnal, zaplatil podle webu vyrovnání ve výši 392 milionů dolarů (asi 9,1 miliardy Kč) a musel se prý také zavázat k tomu, že u svých produktů provede některé změny. O vyrovnání oficiálně informoval nejvyšší státní zástupce státu Louisiana Jeff Landry.

V reakci na vyrovnání zveřejnil Google blogový příspěvek, ve kterém popisuje několik změn u svých produktů, jež uživatelům „poskytnou ještě větší kontrolu a transparentnost údajů o poloze“. Tyto změny se začnou objevovat v příštích letech.

První změnou bude přidání nových informací o údajích o poloze na stránky Moje aktivita a Data a ochrana soukromí u účtů Googlu. Společnost kromě toho představí nové centrum pro údaje o poloze, které „zvýrazní klíčová nastavení polohy“. Majitelé účtů Googlu rovněž uvidí nový ovládací prvek, jenž jim umožní vypnout nastavení Historie polohy a Aktivity na webu a v aplikacích, jakož i jednoduše vymazat poslední data. A konečně, Google během počátečního nastavení účtu uživatelům detailněji vysvětlí, co je zmíněné nastavení Aktivity na webu a v aplikacích, jaké informace zahrnuje a jak pomáhá jejich zkušenosti s Googlem.

Dnes nejčtenější

.