Zavřít reklamu

Letošní únor byl skutečně nabitý. Samsung nám ukázal trojici nových telefonů a trojici nových tabletů, kdy z obou modelových řad jasně vyčnívala ta zařízení, která nesla přídomek Ultra. Nyní se nám dostal do redakce i Galaxy Tab S8 Ultra a je to skutečné monstrum. Zároveň ale vlastně i král tabletů s Androidem. 

Samsung prostě chtěl utéct konkurenci, a představit něco, co na trhu ještě není. Hned po prvním seznámením se s Galaxy Tab S8 jasně uznáte, že se mu to povedlo. To zařízení je obrovské a výřez v displeji pro dvojici kamer nevšední (jedná se o širokoúhlý a ultraširokoúhlý fotoaparát, kdy oba mají 12 MPx). Jinak je to na první pohled vlastně klasická „es osmička“, jen poněkud přerostlá.

Obsahuje totiž 14,6“ displej, který má tedy úhlopříčně 37 cm, rozlišení je 2960 x 1848 a i když je ppi jen 240, rozhodně to ničemu nevadí, protože tablet si držíte od těla přece jen trochu dál než třeba mobilní telefon. Čtečka otisků prstů je zde přímo v displeji. S velikostí ale roste i váha, takže je třeba brát v potaz, že těch 726 g se pronese, a to nejen na cestách, ale i při běžném používání.

Myslelo se na všechno 

Konzumaci audiovizuálního obsahu podtrhují i quad stereo reproduktory se zvukem z dílny AKG, čímž se výrobce chlubí i na těle zařízení a Dolby Atmos. Hned v balení najdete také S Pen, abyste využili všech předností tabletu okamžitě po jeho vybalení, ne tedy jako je tomu u Applu, kde si musíte jeho Apple Pencil ještě za několik tisíc přikoupit. Klávesnici, kdy je zde dostupná i ta s touchpadem, už si ale přikoupit musíte. I tu každopádně máme s tabletem na test k dispozici a ano, je podsvícená.

Je to impozantní zařízení, a to se na něho stačí jen podívat. Co jeho luxus ale trochu sráží, jsou ty všudypřítomné otisky prstů. Už teď je ale jasné, že papírovými hodnotami se jedná o krále Android tabletů, který v jistých ohledech předčí i iPad Pro. Ještě dodejme, že zadní fotoaparát je 13MPx s automatickým ostřením a sekunduje mu 6MPx ultraširokoúhlý fotoaparát s bleskem. Doporučená cena startuje od 29 990 Kč za 128GB Wi-Fi verzi.

Galaxy Tab S8 Ultra koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.