Zavřít reklamu

Krátce poté, co Qualcomm představil svůj nový vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen 2, se v benchmarku Geekbench po několika týdnech znovu objevil telefon Galaxy S23 Ultra. Tentokrát jde o evropskou variantu, kterou – stejně jako americké verze Galaxy S23 – pohání Snapdragon 8 Gen 2 místo čipu Exynos.

Geekbench 5 odhalil, že evropská verze Galaxy S23 Ultra má stejné označení základní desky jako ta americká („kalama“), což prakticky potvrzuje, že telefon (nesoucí modelové číslo SM-S918B) bude na starém kontinentě dostupný s čipem Snapdragon 8 Gen 2. Benchmark dále odkryl, že smartphone bude disponovat 8 GB operační paměti (to však bude podle všeho jen jedna z možných paměťových variant) a že softwarově poběží na Androidu 13.

Galaxy S23 Ultra jinak v testu jednoho jádra získal 1504 bodů a ve vícejádrovém 4580 bodů, což je o něco méně, než kolik získala americká verze. Těmto číslům by se však neměla přikládat příliš velká váha, protože byla podle všeho dosažena na předprodejní verzi telefonu. Prodejní verze tak může přinést jiný – možná vyšší – benchmarkový výkon.

Samsung vlajkovou řadu Galaxy S23 představí zřejmě v únoru příštího roku. Pokud bude exkluzivně poháněna novým vlajkovým čipem Qualcommu, a vypadá to, že ano, nabízí se otázka, co se stane s čipsetem Exynos. Korejský obr možná potřebuje nějaký čas na vývoj nového a lepšího Exynosu pro budoucí použití, nebo může snížit svá očekávání a řadu Exynos použít v „nevlajkových“ telefonech, a to jak svých, tak ostatních výrobců.

Telefon Galaxy S22 Ultra koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.