Zavřít reklamu

Před pár dny jsme vás informovali, že Samsung vydal pro hodinky Galaxy Watch4 aktualizaci, která u některých uživatelů způsobovala jejich znefunkčnění. Krátce nato korejský obr její vydávání zastavil a slíbil, že brzy přijde s novou, opravenou. To nyní učinil. Nový update však problém podle všeho řeší jen pro někoho.

Problémová aktualizace nesla firmwarovou verzi R8xxXXU1GVI3 a někteří uživatelé, kteří si ji nainstalovali, na komunitních fórech Samsungu v různých zemích hlásili, že když potom své Galaxy Watch4 či Watch4 Classic vypnuli, nebo jim došla šťáva baterie, už jim znovu nenaběhly. Samsung reagoval prakticky obratem zastavením vydávání tohoto updatu a nyní začal vydávat nový, který má vážný problém řešit. Samsung jej vypustil v USA a dalších zemích a nese firmwarovou verzi končící na GVI4.

 

Nová aktualizace podle protokolu změn vylepšuje systémovou stabilitu a spolehlivost a její součástí je listopadový bezpečnostní patch. Nejdůležitější částí je však ta, která říká, že „byl aplikován stabilizační kód související s řízením napájení“, což je oprava problému způsobeného předchozím updatem.

Bohužel to vypadá, že nová aktualizace problém nevyřešila úplně pro všechny, alespoň tedy podle stížností, které se záhy objevily na Redditu. Někteří uživatelé se domnívají, že problém může souviset se stářím hodinek – modely vyrobené kolem srpna minulého roku se zdají být postiženy více než ty novější. Jiní jako řešení radí poslat hodinky na opravu či si je nechat vyměnit (pokud jsou samozřejmě ještě v záruce). S ohledem na všechny tyto zprávy to vypadá, že je to 50 na 50. Některým uživatelům nový update pomohl, jiným nikoli.

Chytré hodinky Samsungu koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.