Zavřít reklamu

Hodinky řady Galaxy Watch4 mají spoustu skvělých funkcí a pořád dobrou výdrž baterie, ale stejně jako všechno ostatní jsou náchylné k chybám a problémům. Jedním z těch, se kterým se někteří mohou setkat, je, že se Galaxy Watch4 nezapnou. Co byste měli v takovém případě měli dělat? 

Důvodů, proč se vaše chytré hodinky Samsungu nemusí správně zapnout, je celá řada, ale jako první byste měli zkusit hodinky jednoduše nechat několik hodin na nabíječce. Zcela vybitá baterie se občas probouzí k životu až po nějaké té době, takže je dobré hodinky nechat několik hodin nabíjet, a to samozřejmě ideálně na nabíječce, kterou jste s hodinkami měli v jejich balení. Než podniknete nějaké drastické kroky, doporučujeme to zkusit přes celou noc.

Viníkem může být aktualizace Samsung GVI3 

Pokud se vaše Galaxy Watch4 nezapnou ani po několika hodinách nabíjení, mohly se stát obětí chybné aktualizace. Jedna z nejnovějších aktualizací zařízení Galaxy Watch4 některým uživatelům totiž „brickne“ zařízení. Problém nastává po instalaci aktualizace končící verzí firmwaru GVI3 a tím, že hodinkám následně dojde šťáva a ty se vypnou. Když se tak tedy stane, už nejdou zapnout. Pokud hodinky zůstanou zapnuté po neomezenou dobu, problém se neprojeví, ale zabije je i prostý restart.

Společnost Samsung vysvětlení přesné příčiny neposkytla, ale zřejmě se jedná o poměrně velký problém. Dobrou zprávou je, že společnost podniká kroky k odstranění problému. Pro ty, kteří ještě neaktualizovali, byla aktualizace stažena. To znamená, že se do vašeho zařízení už automaticky ani na vyžádání nenainstaluje, pokud se tak již samozřejmě nestalo. Společnost Samsung navíc pracuje na nové aktualizaci softwaru, která problém řeší.

Obraťte se na zákaznickou podporu 

Pokud vaše Galaxy Watch již z důvodu aktualizace nespustíte, Samsung doporučuje obrátit se s žádostí o pomoc na zákaznickou podporu. Společnost ostatně poskytla následující prohlášení týkající se právě tohoto problému:  

„Jsme si vědomi toho, že omezený počet modelů řady Galaxy Watch4 se po nedávné aktualizaci softwaru (VI3) nezapíná. Aktualizaci jsme zastavili a brzy vydáme nový software. 

Spotřebitelům, kteří se s hodinkami řady Galaxy Watch4 mohli s tímto problémem setkat, doporučujeme, aby navštívili nejbližší servisní středisko společnosti Samsung nebo zavolali na číslo 1-800-Samsung.“ 

Oficiální stránky české podpory Samsungu najdete zde, kde můžete společnost kontaktovat on-line nebo telefonicky. Jak se Samsung k nefunkčním hodinkám postaví, není ještě zcela jasné, ale přímo se nabízí výměna kus za kus. Navíc protože se jedná jen o rok starý model, tak pokud jste jej nekupovali na firmu, máte jej ještě v záruce. Přinejhorším si ale budete muset počkat, než servis provede diagnostiku a přehrání softwaru, pokud se do útrob hodinek nějak dostane.

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.