Zavřít reklamu

Americké společnosti trvá roky, než do iPhonů a iPadů přenese funkce, které jsou na zařízeních s Androidem už dlouhou dobu k dispozici. Fanoušci na to obvykle reagují tak, že Apple tyto upgrady odkládá prostě proto, protože je chce mít naprosto dokonalé. Stejné je to i s ohledem na otázku kolem skládacích zařízení. 

V mobilním průmyslu máme dva hlavní soupeře – Samsung a Apple. První řečený se v současné době snaží udělat ze skládacích zařízení trend. A nenápadně si proto ze zákazníků Applu utahuje, přičemž jim vzkazuje, aby přestali čekat právě na to, až Apple do rozjetého vlaku skládaček skutečně naskočí a přešli k němu (viz reklama níže).

Reklamy skutečně mohou mít na některé lidi kýžený vliv, protože Galaxy Z Flip jistě přitahuje díky svému form factoru dost velké publikum. Někomu ale může vadit samolibý postoj Samsungu, který tvrdí, že vyrábí a prodává více skládacích zařízení než kdokoli jiný, i když prakticky nemá konkurenci, a i když nepochybně dobře ví, že skládací zařízení se pravděpodobně skutečně prosadí až poté, co do tohoto segmentu promluví právě Apple.

Síla značky Apple je nezpochybnitelná 

Je to vlastně jednoduché: Díky vlivu a síle americké značky ji vývojáři a výrobci (například ti, kteří vyrábějí příslušenství k telefonům) prostě nemohou ignorovat. Například vývojáři aplikací se také vždy snaží co nejrychleji přidat nové funkce systému do svých titulů, aby z nich měl uživatel pořád co nejlepší zážitek. Důležitější než software, je však hardware společnosti Apple.

V kontrastu s úvodními slovy, kdy Apple až dlouho po Androidu přijímá určité prvky, je zde i druhá strana mince, kdy je naopak nesmírně inovativní a s určitými kroky přijde skutečně jako první, i když nemusí být z počátku brány pozitivně. Jen Apple si však může dovolit je zavést, přičemž následně je přijímají i jiné společnosti. Řeč je o odstranění 3,5mm jack konektoru, stejně jako absenci nabíječky v balení telefonů. 

Když se vrátíme k softwarové stránce věci, můžete mi říci o nějaké převratné funkci skládacího telefonu Samsungu, tedy kromě režimu Flex a s ním souvisejících možností? Jistě, minimálně v případě Foldu získáte větší obrazovku a je tu podpora pera S Pen, v případě Flipu jde o menší proporce těla, ale využili vývojáři aplikací třetích stran všech výhod, které jim větší skládací displej nabízí?

Příliš dlouhé čekání 

Z toho, co můžeme aktuálně vidět, se snaží jen Samsung a popřípadě Google, vývojáři na to kašlou. Ale jakmile vyjde „skládací iPhone“, situace se změní. Vývojáři budou chtít přizpůsobit své aplikace tak, aby na tomto „iFoldu“, nebo jak se Apple rozhodne své zařízení pojmenovat, fungovaly lépe, až pak se tyto funkce začnou přenášet i do verzí stejných aplikací pro Android. Samsung sám o sobě prostě nemůže tlačit vývojáře a ostatní výrobce, aby přijali koncept skládacího telefonu. Paradoxně tak sám potřebuje pomoc Applu.

Stejně jako v mnoha jiných segmentech trhu má pouze Apple takový dosah a popularitu, že ještě nepředstavené skládací zařízení společnosti je pro zákazníka mnohem zajímavější než to aktuální Samsungu nebo jiného výrobce zařízení se systémem Android. Jako technologičtí nadšenci samozřejmě doufáme v úspěch Samsungu, na druhou stranu držíme Applu palce, aby uvedení skládacího telefonu už příliš neprotahoval. Pomůže tím totiž i nám.

Ohebné telefony koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.