Zavřít reklamu

Mobilní telefon už dávno neslouží jen ke komunikaci formou telefonních hovorů nebo odesílání a příjem SMS. Je to už mnohem víc – kamera, fotoaparát, diktafon, poznámkový blok, kalkulačka, herní konzole atd. Protože také obsahuje množství dat, je pro mnohé z nás bolestivější spíše jejich ztráta než ztráta telefonu. I proto se vyplatí své zařízení pravidelně zálohovat. 

Doba hodně pokročila a mnoho aplikací je zálohována automaticky do cloudu svého vývojáře. Máme zde také množství cloudových služeb, které vám určitým způsobem daná data zálohují, jedná se třeba o Google Disk a Fotky, nebo OneDrive, Dropbox a další. Pokud nechcete nebo nemůžete své zařízení zálohovat kabelem do počítače, můžete využít právě cloudové zálohy, jejíž formu nabízí i sám Samsung.

Záloha má výhodu v tom, že nepřijdete o svá data, tedy že jsou replikována na více místech a v případě ztráty je můžete snadno obnovit. Zároveň k nim ale můžete přistupovat i z jiných zařízeních – to zejména s ohledem na fotografie. K záloze Galaxy zařízení do cloudu Samsungu ale musíte mít u společnosti vytvořený účet. Pokud nevíte, jak na to, tady najdete podrobný návod. 

Jak zálohovat Samsung 

  • Otevřete Nastavení. 
  • Úplně nahoře klepněte na své jméno (pokud jste přihlášeni skrze Samsung account). 
  • Vyberte Samsung Cloud. 
  • Zde vidíte synchronizované aplikace, níže klepněte na Záloha dat. 
  • Vyberte aplikace a možnosti, které chcete zálohovat. 
  • Dole už jen vyberte možnost Zálohovat. 

Poté uvidíte progres zálohy, kdy ji můžete v případě potřeby zastavit, nebo po proběhnutí nabídkou Hotovo už ukončit. Pokud chcete zálohovat Domovskou obrazovku, tedy její podobu a rozvržení, musíte zálohovat i Aplikace. A to je všechno, vaše zařízení je zálohované a při obnově nebo přenosu dat o žádné nepřijdete. Uvidíte tedy i výčet posledních hovorů nebo samozřejmě všechny zprávy atd.

Nový Samsung telefon koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.