Zavřít reklamu

Zaznamenali jste na svém Samsungu náhlé chyby v připojení Wi-Fi, zpoždění propojení Bluetooth příslušenství nebo výpadky hovorů? Hlavním důvodem těchto problémů může být chyba v nastavení sítě vašeho telefonu. Jak obnovit nastavení sítě v Androidu ale není nijak složité.  

Časté problémy se sítí a v komunikaci v zařízeních se systémem Android vedou k nepříjemným zážitkům. Tyto závady můžete odstranit restartováním telefonu nebo zapnutím a vypnutím režimu Letadlo. Pokud ale váš problém s Bluetooth připojením, Wi-Fi nebo mobilní sítí pořád přetrvává, je třeba obnovit nastavení sítě v telefonu.

Co se stane, když v telefonu nebo tabletu obnovíte nastavení sítě? 

Obnovením síťových nastavení se vrátí nastavení telefonu související se sítí do původního stavu. Vymažou se tedy uložená připojení Wi-Fi, zařízení Bluetooth a konfigurace sítě VPN v telefonu. Vše musíte nastavit od začátku. Pokud si nepamatujete přihlašovací údaje k domácí nebo pracovní Wi-Fi, zkontrolujte je a uložte si je do správce hesel v telefonu ještě před provedením obnovení sítě. V každém případě se obnovení sítě nijak nedotkne vašich osobních údajů. Vaše nainstalované aplikace, fotografie, videa, soubory a další data zůstanou nedotčena. 

Jak obnovit nastavení sítě v Samsungu 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Vyberte Obecná správa. 
  • Sjeďte níže a vyberte Obnovit. 
  • Zde zvolte Obnovit nastavení sítě. 
  • Potvrďte svou volbou možností Vynulovat nastavení. 

Pokud máte s vaším Samsungem nějaké obtíže, je vhodné nejdříve vyzkoušet tento postup. Jestliže ale problémy přetrvávají, můžete podstoupit obnovení všech dat nebo obnovení továrních dat ze stejného okna nabídky, přijdete ale přitom o ta svá, takže nezapomeňte na patřičnou zálohu. Pokud ani toto nepomůže, možná je čas na to pořídit si nový telefon.

Ty nejvýkonnější smartohony koupíte zde

Dnes nejčtenější

.