Zavřít reklamu

Jak známo, Samsung se dlouhodobě angažuje v oblasti udržitelnosti klimatu a tomu se snaží přizpůsobovat své obchodní modely. Dokonce se umístil na 6. místě (z 50) v prestižním žebříčku konzultační firmy BCG za letošní rok. Korejský obr se také zavázal ke sběru odpadu z mobilů a nyní v 34 zemích světa včetně USA, Brazílie nebo Španělska nainstaloval sběrný box nazvaný Eco Box.

V budoucnosti chce Samsung Eco Box nainstalovat ve všech 180 zemích světa, kde prodává své produkty. Konkrétně chce tohoto cíle dosáhnout do roku 2030. Zákazníci mohou Eco Box využít k pohodlné likvidaci svých mobilních telefonů prostřednictvím servisních středisek a podílet se tak na boji proti klimatické změně.

Jak poznamenává oficiální blog Samsungu, jeho servisní centra v zemích jako Německo či Velká Británie poskytují „ekologické dodávky“ pomocí kol a elektrických vozidel k doručení opravených produktů na zákazníkem určené místo. V 36 zemích též existuje jednotná opravárenská služba korejského giganta týkající se televizorů, která snižuje elektronický odpad tím, že během oprav zachovává v maximální možné míře použitelné díly.

V letošním roce Samsung také zavedl používání „bezpapírového systému“, který snižuje spotřebu papíru a místo něj používá elektronické tisky dokumentů v servisních centrech a ekologicky šetrné obaly pro servisní materiály přepravované po celém světě.

Dnes nejčtenější

.