Zavřít reklamu

Samsung přidal do telefonů Galaxy s One UI 5.0 řadu nových funkcí a nyní pro jednu z nich vydal samostatnou tiskovou zprávu. Konkrétně se jedná o režim údržby (Maintenance Mode).

Režim údržby je dostupný pouze na zařízeních s One UI 5.0 (v současnosti tedy jen na telefonech řady Galaxy S22) a jeho koncept je velmi prostý. Vzhledem k tomu, že Samsung poskytuje možnost vytvářet více uživatelských účtů pouze na tabletech, přišel s funkcí, která uživatelům umožňuje uchovat jejich data v bezpečí, když svůj telefon pošlou na opravu nebo jej nechají používat někým jiným.

Když režim údržby zapnete, vytvoří samostatný uživatelský účet, jenž umožňuje přístup k základním funkcím zařízení, jako jsou předinstalované aplikace, a zároveň zabrání přístupu k vašim fotografiím, videím a dalším citlivým datům. Kromě toho zakáže používání aplikací třetích stran a aplikací Samsungu stažených z obchodu Galaxy Store. Po vypnutí režimu jsou všechna v něm vytvořená data nebo účty odstraněny.

Režim údržby se zapne velmi jednoduše – stačí přejít do Nastavení→Péče o baterii a zařízení. Klepnutím na „Zapnout“ se zařízení restartuje v tomto režimu, přičemž se automaticky vytvoří záznam o systému, který týmu Samsungu zodpovědnému za opravy pomůže diagnostikovat jakékoli problémy (uživatel má nicméně možnost tento protokol nenechat vytvořit, pokud se tak rozhodne).

Režim údržby se vypne klepnutím na příslušné tlačítko v notifikačním panelu, načež dojde k restartu zařízení do „normálního“ režimu. Ukončení režimu vyžaduje ověření pomocí otisků prstů nebo jiných biometrických údajů, takže si můžete být jistí, že k vašim soukromým informacím se nikdo nebude moci dostat, i když zařízení restartuje.

Související články

Dnes nejčtenější

.