Zavřít reklamu

Mnoho společností ráda mluví o klimatu a udržitelnosti, ale jak se ukazuje, většina z nich není ochotna proměnit slova v činy. Z nedávného průzkumu poradenské společnosti BCG vyplývá, že pouze jedna z pěti firem je připravena chovat se podle svých tvrzení o klimatu a udržitelnosti. Mnohé tvrdí, že udržitelnost je jejich nejvyšší prioritou, ale jen málo z nich vyvíjí produkty či procesy na podporu udržitelných modelů. Jednou z nich je Samsung, který se letos umístil v první desítce žebříčku nejinovativnějších společností v oblasti klimatu a udržitelnosti.

Samsung se v žebříčku BCG umístil šestý, a to za společnostmi Apple, Microsoft, Amazon, Alphabet (Google) a Tesla. Podle BCG je korejský technologický gigant jednou z mála společností, které přijaly za své ekologické a sociální zásady i principy řízení, aby snížily svou uhlíkovou stopu a vytvořily udržitelná řešení.

Příkladem nedávných snah Samsungu v této oblasti budiž k životnímu prostředí šetrné produktové krabičky, odstranění nabíječky z balení smartphonů a tabletů, prodloužení softwarové podpory pro mnoho zařízení či spuštění programu vlastních oprav smartphonů v USA. Kromě toho před pár dny oznámil, že do roku 2050 chce dosáhnout nulových emisí uhlíku a že se připojil k iniciativě RE100, která má za cíl přesunout spotřebu energie nejvlivnějších světových společností na obnovitelné zdroje.

Za zmínku také stojí, že se snaží šetřit vodou a u procesů výroby polovodičů snižovat znečištění, či to, že jeho nejnovější smartphonové vlajkové lodě obsahují komponenty vyrobené z recyklovaných rybářských sítí a dalších recyklovaných materiálu. Korejský obr zkrátka „jede“ ekologii ve velkém (i když odstranění nabíječky z balení smartphonů a tabletů se mnohým včetně nás nelíbí), a není tak divu, že se v žebříčku BCG umístil tak vysoko.

Dnes nejčtenější

.