Zavřít reklamu

Populární navigační aplikace Android Auto je tu s námi již více než sedm let a funguje již poměrně dlouho prakticky na všech telefonech. Po tichém zvýšení požadavků letos v létě se nyní zdá, že Google nucenou aktualizací v podstatě končí s podporou aplikace pro starší telefony.

Google v červenci v tichosti zvýšil minimální systémové požadavky na Android Auto, a to z Androidu 6.0 na Android 8.0 (Oreo). I když je tento požadavek na budoucí aktualizace logický, vypadá to, že softwarový obr jde v tomto ještě o krok dál.

Během posledních několika týdnů si někteří uživatelé Android Auto všimli, že starší verze aplikace zobrazují vyskakovací okno s oznámením, že pro pokračování v jejím používání je nutná aktualizace. Podle nich okno nezmizí, dokud aplikaci neaktualizují, a brání jejímu spuštění na obrazovkách vozů. Zdá se, že se to týká verzí 7.0–7.7. Lze předpokládat, že jde o změnu, která je alespoň částečně činěna v souvislosti s přípravou na vydání zásadní aktualizace, která má do aplikace (snad ještě letos) přinést nové uživatelské rozhraní Coolwalk.

Tato změna by každopádně neměla být pro drtivou většinu uživatelů Android Auto problém, protože Android 7.0 a starší verze tvořily ke květnu letošního roku méně než 15 % celkové distribuce Androidu.

Související články

Dnes nejčtenější

.