Zavřít reklamu

Služba Street View od společnosti Google představuje snadný způsob, jak si prohlédnout téměř jakoukoli ulici na planetě v úhlu 360°, což je ideální pro získání představy o cíli vaší cesty nebo pro prosté poznávání světa z pohodlí domova. Zatímco aplikace Mapy Google již dlouho nabízí snadný způsob, jak do Street View naskočit, pro Android a iOS existuje také speciální aplikace Street View.

Tato samostatná aplikace sloužila dvěma různým skupinám lidí – těm, kteří chtěli důkladně procházet Street View, a těm, kteří chtěli přispívat vlastními 360° snímky. Vzhledem k tomu, že populárnější aplikace Mapy Google Street View plně integruje a Google nabízí webovou aplikaci Street View Studio právě pro ty, kteří chtějí obsah přidávat, chystá se společnost separátní mobilní aplikaci ukončit.

Zmiňuje se o tom v nejnovější aktualizaci aplikace Street View, tedy v té na verzi 2.0.0.484371618. V oznámení Google informuje, že titul ukončí 31. března 2023, a stávající uživatele vyzývá, aby přešli na Mapy Google nebo platformu Street View Studio. Jednou z funkcí, která se s ukončením titulu Street View zcela ruší, jsou ale „fotografické cesty“. Funkce Photo Paths, která byla poprvé spuštěna teprve v loňském roce, byla zamýšlena jako způsob, jak umožnit téměř každému, kdo má chytrý telefon, přispět jednoduchými 2D fotografiemi silnic nebo cest, které ještě nebyly službou zdokumentovány. Na rozdíl od všech ostatních funkcí tak za Photo Paths neexistuje žádná náhrada ani v mobilní ani desktopové aplikaci. Tedy alespoň zatím ne.

Dnes nejčtenější

.