Zavřít reklamu

I když Google řekl, že nový design uživatelského rozhraní globálně populární navigační aplikace Android Auto vyjde v létě, zatím se tak nestalo. Nové rozhraní má přinést responzivnější design widgetů a dalších prvků a o něco novější designový jazyk. Nyní vyšlo najevo, že redesign se bude týkat i hudebních přehrávačů.

Uživatel sociální sítě Reddit, kterému se podařilo rootnutím jeho telefonu nový design uživatelského rozhraní Android Auto aktivovat, na ní sdílel několik obrázků své infotainmentové jednotky. Nové rozhraní zobrazuje větší karty/widgety pro hudební přehrávače, což je něco, co Google při představování redesignu neukázal. Tento styl je podle všeho zatím aktivní pouze pro Spotify, v budoucnu by se však mohl rozšířit na další hudební služby.

Widget/karta pro přehrávání hudby ukazuje větší obal alba, ovládací prvky pro přehrávání hudby, informace o skladbě a druhou stránku pro zobrazení doporučených playlistů podle vaší historie přehrávání. Druhá stránka se zpřístupní swajpnutím doleva, a dokonce zobrazuje možnost náhodného přehrávání skladeb v aktuálním seznamu.

V současnosti je možnost zobrazit Mapy Google a hudební přehrávače vedle sebe dostupná jen u vybraných vozů, které mají infotainmentové jednotky s ultraširokoúhlými displeji. S chystaným redesignem uživatelského rozhraní Android Auto budou moci zobrazovat více aplikací najednou i infotainmentové jednotky s menšími displeji. Snad se očekávané aktualizace dočkáme již brzy.

Dnes nejčtenější

.