Zavřít reklamu

Samsung nyní testuje Android 13 na několika levných zařízeních Galaxy, včetně tabletu Galaxy Tab A7 Lite a telefonů Galaxy A22 5G a Galaxy A03s. Tato zařízení jsou nyní uvedena v databázi organizace Wi-Fi Alliance s Androidem 13, což znamená, že by pro ně poměrně brzy mohl být vydán příslušný update.

Galaxy Tab A7 Lite získal certifikaci Wi-Fi Alliance před pár dny, stejně jako Galaxy A22 5G. Galaxy A03s ji obdržel již minulý týden. S ohledem na aktualizační strategii Samsungu by skutečnost, že tato zařízení jsou připravována na update s Androidem 13 a nadstavbou UI 5.0, neměla nikoho překvapovat. Tyto certifikace jsou nicméně potvrzením, že korejský gigant u nich začal na Androidu 13/One UI 5.0 již pracovat.

Kdy by na Galaxy Tab A7 Lite, Galaxy A22 5G a Galaxy A03s mohla být tato aktualizace veřejně zpřístupněna, není v tuto chvíli jasné. Samsung se momentálně soustředí hlavně na vydávání beta updatů One UI 5.0 pro skládací smartphony Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 a řady Galaxy S21 a Galaxy Note20. Tato zařízení budou mít pro update s Androidem 13/One UI 5.0 pravděpodobně vyšší prioritu, takže je možné, že Galaxy A22 5G, Galaxy A03s a Galaxy Tab A7 Lite se jej dočkají až někdy v příštím roce. V této souvislosti připomeňme, že se spekuluje, že jediným „nevlajkovým“ zařízením Galaxy, které Android 13/One UI 5.0 dostane ještě letos, bude hit střední třídy Galaxy A53 5G.

Dnes nejčtenější

.