Zavřít reklamu

Google na své letošní vývojářské konferenci Google I/O představil také funkci s názvem My Ad Center, která uživatelům umožňuje upravit si reklamu podle svého. Nyní ji začal vydávat.

Reklamy jsou zásadní součástí toho, jak dnes funguje web, lidé jsou však stále zběhlejší v tom, jak je ignorovat. Pro Google není tento trend dobrý, protože původním předpokladem jeho reklamního byznysu bylo poskytovat placené propagace, které jsou relevantní a vedle odkazů působí přirozeně. Mezitím softwarový obr zjistil, že lidé se stále více zajímají o to, jak společnosti nakládají s jejich daty.

Proto přišel s řešením v podobě funkce My Ad Center, která uživatelům umožňuje smysluplně a podrobněji ovládat reklamy, které jim „servíruje“. Konkrétně je funkce dostupná ve vyhledávači Googlu, kanálu Objevit, YouTube a Nákupech Google.

My_Ad_Center_2

Rozbalovací nabídka se třemi tečkami u reklamy otevře panel s My Ad Center s možností reklamu „lajknout“, zablokovat nebo nahlásit. Můžete vidět informace o inzerentovi, včetně webu a jeho umístění, jakož i možnost „See more ads this advertiser has shown using Google“ (vidět více reklam, které tento inzerent ukázal pomocí Googlu). Nejdůležitější však je, že Google zaregistruje téma reklamy a uživateli dá možnost vyjádřit o ni zájem či nezájem klepnutím na plus nebo minus. Totéž je možné udělat se značkou.

My_Ad_Center_3

 

První dvě karuselová menu v záložce My Ads ukazují nedávné Ad topics for you (reklamní témata pro vás) a Brands for you (značky pro vás) s ovládacími prvky plus (více reklam) a minus (méně reklam). Je tu také karusel s vašimi nedávnými reklamami, který vám umožní provést akci s reklamou, se kterou jste se mohli setkat, ale neměli možnost si ji přizpůsobit.

Pod záložkou Customize Ads (přizpůsobit si reklamu) můžete vidět ještě více posledních témat a značek s lepšími možnostmi filtrování. Je tu také možnost přísněji omezit „citlivé“ reklamy na alkohol, seznamování se, hazardní hry, těhotenství/rodičovství a hubnutí.

My_Ad_Center_4

A konečně, záložka Manage Privacy (spravovat soukromí) vám umožňuje zjistit, jaké údaje účtu Googlu se používají k personalizaci reklam. Je zde též sekce Categories, v níž najdete reklamy založené na vaší aktivitě, včetně vzdělání, vlastnictví domu či práce, s možností je změnit či úplně vypnout. Podobně máte možnost zapnout či vypnout aktivitu používanou k personalizaci reklam. To zahrnuje aktivitu na webu a v aplikacích, historii YouTube a oblasti, kde jste použili Google.

Dnes nejčtenější

.