Zavřít reklamu

Google uvedl na scénu operační systém Android 13 (Go edition) pro méně výkonné smartphony. Nový systém přináší vyšší spolehlivost, lepší použitelnost a vylepšené možnosti přizpůsobení.

Jedním z klíčových vylepšení Androidu 13 (Go edition) jsou zefektivněné aktualizace. Google do systému přinesl metodu aktualizací Google Play System Updates, která by měla zařízením pomoci přijímat zásadní aktualizace mimo větší upgrady systému Android. To by mělo jinými slovy pomoci uživatelům získávat kritické aktualizace rychleji, aniž by zabíraly příliš mnoho místa a aniž by uživatelé museli čekat, až je vypustí sami výrobci.

Dalším vylepšením je přidání kanálu Google Objevit, který je již delší dobu součástí standardního Androidu. Tato umělou inteligenci používající služba umožňuje uživatelům objevovat pro ně relevantní webový obsah, jako jsou články nebo videa. V tuto chvíli není jasné, jestli zkušenost se službou v rámci Androidu 13 (Go edition) bude úplně stejná jako na zařízeních s „neosekaným“ Androidem.

Možná úplně největší změnou, kterou nový systém přináší, je použití designového jazyka Material You, takže uživatelé si budou moci přizpůsobit barevné schéma celého telefonu tak, aby ladilo s jejich tapetou. Systém dále dostal lepší možnosti přizpůsobení notifikací, možnost změnit u jednotlivých aplikací jazyk a některé další funkce z Androidu 13. Google se pochlubil, že v současnosti používá systém Android Go již více než 250 milionů uživatelů. Jeho nejnovější verze se na telefonech začne objevovat v příštím roce.

Dnes nejčtenější

.