Zavřít reklamu

Již nějakou dobu se v zákulisí hovoří o tom, že Samsung připravuje další model řady Galaxy A s názvem Galaxy A14 5G. Ten je nyní o kousek blíže uvedení na scénu, neboť získal certifikaci organizace Wi-Fi Alliance.

Certifikace Wi-Fi Alliance o Galaxy A14 5G neodhaluje nic zajímavého, jen to, že ponese modelové označení SM-A146P a že bude podporovat standard Wi-Fi a/b/g/n/ac, což znamená, že se bude moci připojit k pásmům s frekvencí 2,4 a 5 GHz.

Galaxy A14 5G bude mít podle dostupných úniků na telefon střední třídy doslova obří displej – s úhlopříčkou 6,8 palců (předchůdce Galaxy A13 5G má obrazovku velkou „jen“ 6,5 palců) a rozlišením FHD+ (u předchůdce je to jen HD+). Dále by měl disponovat trojitým fotoaparátem, na boku umístěnou čtečkou otisků prstů, USB-C portem, 3,5mm jackem a rozměry 167,7 x 78,7 x 9,3 mm (měl by tedy být větší, širší i tlustší než předchůdce, což vzhledem k velikosti displeje dává samozřejmě smysl). Na rozdíl od něj údajně nebude dostupný ve 4G verzi.

Telefon by mohl být uveden na scénu již brzy, přesněji řečeno ještě tento rok. S ohledem na předchůdce, který je momentálně jedním z nejlevnějších 5G smartphonů na trhu, je pravděpodobné, že se jej dočkáme i u nás.

Smartphony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.