Zavřít reklamu

Samsung své smartphony střední třídy obvykle osazuje třemi nebo čtyřmi fotoaparáty. Dva z těchto fotoaparátů jsou hlavní a ultraširokoúhlý, zatímco ostatní obsahují hloubkové senzory a makro kamery. Od příštího roku by však tyto telefony mohly mít o jeden fotoaparát méně.

Podle zprávy korejského webu The Elec citované serverem SamMobile se Samsung rozhodl ze svých telefonů střední třídy chystaných na příští rok odstranit hloubkovou kameru. Zpráva tvrdí, že modely Galaxy A24, Galaxy A34 a Galaxy A54 budou disponovat třemi fotoaparáty: hlavním, ultraširokoúhlým a makro kamerou.

První zmíněný prý bude mít 50MPx primární snímač, 8MPx „širokáč“ a 5MPx makro kameru, druhý 48MPx hlavní fotoaparát, 8MPx ultraširokoúhlý objektiv a 5MPx makro kameru a třetí 50MPx primární fotoaparát, 5MPx „širokáč“ a 5MPx makro kameru. Rozlišení ultraširokoúhlého objektivu u Galaxy A54 je zřejmě překlep, protože nedává příliš smysl, aby dražší zařízení mělo horší fotoaparát než levnější. I když je otázkou samozřejmě i jeho velikost a clona.

Samsung se chce tímto krokem podle všeho zaměřit na zbývající fotoaparáty a snížit náklady spojené s hloubkovou kamerou, kterou v mnohém zastane software. Korejský gigant již začal ve svých smartphonech střední třídy nabízet optickou stabilizaci obrazu, takže se ubírá správným směrem. Můžeme doufat, že Samsung jednoho dne do svých telefonů (vyšší) střední třídy přinese teleobjektiv, i když to se alespoň v dohledné době nezdá být příliš pravděpodobné.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.