Zavřít reklamu

Samsung a TikTok oznámily nové partnerství s cílem demokratizovat hudební produkci a umožnit tiktokerům po celém světě předvést jejich talent a vytvářet hudbu po boku věhlasných umělců. Společnosti oznámily nový formát pro objevování hudby nazvaný StemDrop, který popisují jako „další evoluci v hudební spolupráci“.

StemDrop poskytne tvůrcům hudby příležitosti ke spolupráci se světově proslulými hudebníky. Platforma bude na TikToku spuštěna 26. října. Samsung a TikTok uzavřely spolupráci se společnostmi Syco Entertainment, Universal Music Group a Republic Records. Platforma bude debutovat šedesátisekundovým sestřihem nového singlu známého švédského skladatele Maxe Martina, který pak budou moci tiktokeři využít k vytvoření vlastních mixů.

Jakmile bude nová Martinova skladba na StemDropu dostupná, uživatelé TikToku budou mít přístup k takzvaným stemům, což jsou jednotlivé složky písně, včetně vokálů, bicích atd. Díky této kreativní svobodě tak budou moci ukázat svůj talent a proměnit 60sekundovou píseň v kolektivní tvorbu. Samsung tuto příležitost využil k propagaci ohebného telefonu Galaxy Z Flip4. Korejský obr uživatelům TikToku doporučuje, aby na něm používali režim FlexCam k vytváření vlastních hudebních videí.

Samsung také do platformy implementoval StemDrop Mixer, tedy mixážní pult, který tiktokerům všech úrovní umožní experimentovat s melodiemi, harmoniemi a zvukovými efekty a vytvářet tak nové mixy, které budou moci na TikToku sdílet s ostatními.

Dnes nejčtenější

.