Zavřít reklamu

V minulé době se Google snažil tlačit na Apple, aby ten konečně přijal standard RCS a pomohl tak prolomit virtuální zdi mezi platformami Android a iOS s ohledem na zasílání textových zpráv. Tim Cook to ale smetl ze stolu. Meta však nyní využívá sílu reklamy na prezentací funkcí WhatsAppu, aby si rýpla do tvrdohlavosti Applu. 

Mark Zuckerberg totiž sdílel na Instagramu příspěvek, ve kterém je nový billboard vystavený na nádraží Penn Station v New Yorku. Reklama propagující WhatsApp zde zesměšňuje probíhající debatu o zelené a modré bublině a navrhuje lidem, aby místo toho přešli na „soukromou bublinu“ aplikace WhatsApp. Ačkoli tato reklama využívá kontroverze pouze jako kontext, Zuckerbergův popisek k příspěvku na Instagramu míří přímo na solar Applu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mark Zuckerberg (@zuck)

Generální ředitel společnosti Meta totiž uvádí, že WhatsApp je soukromější než iMessage především díky šifrování end-to-end, které je nezávislé na platformě, a to i ve skupinových chatech. Zdůrazňuje také, že opět na rozdíl od iMessage jsou šifrovány také zálohy WhatsAppu. Will Cathcart, tedy šéf WhatsAppu se pak v sérii tweetů uvedl, že lidé nadále posílají textové zprávy v iMessage kvůli tomu, jak aplikace funguje i přes to, že existují bezpečnější možnosti, jako je právě WhatsApp. Zdůrazňoval také další funkce ochrany soukromí, kterým iMessage prostě nemůže konkurovat, jako je omezené zobrazení médií nebo mizení zpráv.

Apple se sice pokusil v iOS 16 nějaké změny do aplikace Zprávy přinést, pořád je to ale málo. WhatsApp má celosvětově 2 miliardy uživatelů, ale v USA pořád není nejoblíbenější službou, což Metu jako americkou společnost samozřejmě štve. Právě v USA jsou iPhony populárnější než všechna zařízení s Androidem dohromady. Na tuto tvrdohlavost Applu ale samozřejmě doplácí uživatel, a to jak ten, který vlastní zařízení s Androidem, tak majitel iPhonu.

Dnes nejčtenější

.