Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, Samsung v červnu vydal aplikaci Samsung Wallet, která vznikla spojením aplikací Samsung Pay a Samsung Pass. V současnosti je dostupná v osmi zemích: Německu, Francii, Španělsku, Itálii, Velké Británii, USA, Jižní Koreji a Číně. Nyní korejský gigant oznámil, že do konce roku ji rozšíří do 13 nových zemí.

Samsung Wallet se ještě letos konkrétně dostane do Švýcarska, Dánska, Norska, Švédska, Finska, Jihoafrické republiky, Ománu, Kataru, Kuvajtu, Bahrajnu, Spojených arabských emirátů, Vietnamu a Kazachstánu. Česku se tedy (zatím) vyhne. Aplikace umožňuje uživatelům ukládat si kreditní/debetní karty, členské a dárkové karty, digitální klíče, občanské a řidičské průkazy, cestovní palubní lístky, a dokonce i blockchainové peněženky.

Samsung tvrdí, že jeho peněženka je extrémně bezpečná, a to díky platformě Samsung Knox. Chráněna je biometrickými metodami, jako je otisk prstu. Ukládá citlivé informace v izolovaném prostředí (v oddělené části procesoru) uvnitř smartphonu, takže je také obvykle v bezpečí před fyzickými pokusy o nabourání se do ní. Samsung má podle svých slov v plánu ji „přinést co nejdříve na co nejvíce trhů“, tak se jí snad jednou dočkáme i u nás.

Dnes nejčtenější

.