Zavřít reklamu

Aplikace Truth Social, za kterou stojí bývalý americký prezident Donald Trump, dostala od Googlu zelenou a je možné si ji stáhnout v obchodě Google Play. Její schválení trvalo několik měsíců, protože musela vyřešit problémy s moderováním obsahu.

Sociální síť Truth Social, která připomíná platformu Twitter (z níž byl Trump v loňském roce „vykázán“), se objevila již začátkem roku v obchodě Applu. V obchodě Google Play je dostupná až nyní, protože u ní Google dříve našel problémy s moderováním uživatelského obsahu. Softwarový obr se například bál, že by se na platformě mohly objevovat příspěvky podněcující k násilí.

Všechny aplikace v obchodě Googlu musejí mít přísné zásady moderování uživatelského obsahu. Tyto zásady musejí také bránit zveřejňování nezákonného obsahu a obsahu, který by mohl podněcovat k násilí nebo vyvolávat nenávist.

Truth Social samo sebe popisuje jako platformu, jež „podporuje otevřenou, svobodnou a upřímnou globální konverzaci, která nediskriminuje politickou ideologii“. Kromě obchodů Google Play a App Store je dostupná také v obchodě Samsungu Galaxy Store. To tedy ne v našem regionu, takže pokud si chcete tuto síť vyzkoušet, musíte se přepnout na americký region.

Související články

Dnes nejčtenější

.