Zavřít reklamu

Apple Music patří mezi největší hudbu streamující službu světa, o své místo se poměrně úspěšně pere i Apple TV+, jehož produkce letos oslnila několika zářezy na udíleních cen Oscar. Apple Music najdete i na Androidu, aplikaci Apple TV pak v chytrých televizích různých výrobců. Na počítači jely ale jen skrze web, což se nyní změní. 

Včera večer společnost Microsoft uvedla svůj Surface 2022, kdy také oznámila, že aplikace Apple Music a Apple TV+ přijdou do operačního systému Windows. Tyto nativní aplikace se údajně budou vyznačovat moderním designem uživatelského rozhraní a vyšším výkonem, což by mělo výrazně zlepšit uživatelský zážitek ve srovnání s používáním služeb Applu prostřednictvím webového prohlížeče. Obě aplikace tak budete moci už brzy používat i na noteboocích Samsungu se systémem Windows 10 nebo Windows 11.

Samozřejmě je ale spustíte i na jakýchkoli jiných strojích s těmito systémy, což bude v tuzemsku pravděpodobnější, protože Samsung u nás své laptopy oficiálně nedistribuuje. Protože ale Apple Music rozjedete právě i na Androidu, a protože je tato aplikace pomalu lepší jak ta iOS nativní, těší se poměrně velké popularitě. Toto vám tedy zpříjemní její používání i na strojích HP, Dell, Asus a dalších.

Předběžné beta verze obou aplikací budou k dispozici prostřednictvím obchodu Microsoft Store už brzy. Stabilní verze aplikací budou vydány někdy na začátku příštího roku. Pokud tedy vedle zařízení a služeb Samsungu používáte i ty Applu, jistě tento krok oceníte. Americký výrobce se ostatně nyní zaměřuje na rozšíření dosahu svých služeb, protože upřednostňuje příjmy z předplatného před prodejem hardwaru. Hodí se připomenout, že společnost už otevřela svou funkci AirPlay 2 pro chytré televizory jiných značek, včetně Samsungu, LG, Sony, Vizio, HiSense, Hitachi, Philips a Roku.

Fotky na iCloudu 

Nebyly to jediné, co však Microsoft uvedl. V jeho Windows 11 totiž budete moci nativně používat i Fotky na iCloudu. Ne že by toto také nešlo již nyní obejít, ale zkušenost s aplikací iCloud pro Windows není zrovna nejlepší. Beta už je k dispozici pro členy Windows Insider programu, stabilního vydání bychom se měli opět dočkat na začátku roku 2023. S tím, jak Apple rozšiřuje dosah svých služeb, bude pro uživatele o poznání snazší používat zařízení z různých platforem, včetně iOS, iPadOS, macOS, Android, Windows a Tizen. Samsung také integruje svou službu SmartThings s Google Home pomocí připravovaného standardu Matter.

Při pohledu na všechny tyto integrace to vypadá, že velcí výrobci jsou konečně připraveni trochu otevřít své „obezděné zahrady“ ve prospěch uživatelů, což je rozhodně dobrá zpráva. Samozřejmě zde pořád budou jistá omezení, ale je fajn vidět alespoň tu částečnou snahu.

Televize společnosti Samsung koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.