Zavřít reklamu

Časovač spánku je důležitá funkce, s jejíž pomocí si určíte, za jak dlouho se má vypnout přehrávání. Hodí se to samozřejmě v případě, když si pouštíte něco na usnutí, ale nechcete, aby vám to hrálo až do rána. Aplikace Apple Music pro Android nyní dostane skvělé novinky nastavení tohoto časovače, které ji bude aplikace Hudba na iOS pěkně závidět. 

Operační systém iOS je totiž v tomto velice omezený. Pokud se vám přehrává nějaká hudba, ať už z Apple Music nebo jinde, můžete nastavit její vypnutí skrze aplikaci Hodiny. V té si jen otevřete záložku Minutka a v sekci Po skončení vyberete Zastavit přehrávání. To je vše.

Na platformě Android se však nyní testuje beta verze aplikace Apple Music s označením 3.10, která integruje funkci časovače přímo do aplikace. Ten se zde nachází pod nabídkou tří teček a nabízí odstupňování od 15 minut do jedné hodiny. Odpočet je zde také ukazován napříč aplikací, pokud ji stále používáte abyste měli přehled, za jak dlouho bude hudba pozastavena.

Jenže možností časovače je ještě více. Nechybí mu totiž ani chytré určení konce přehrávání, takže mu jde zvolit i následující: 

  • Když skončí aktuální skladba 
  • Když skončí aktuální album 
  • Když skončí aktuální seznam skladeb  

Řetězec kódu však odkazuje ještě na dvě možnosti, a to „Když skončí aktuální pořad“ a „Když skončí aktuální epizoda“. Obě varianty budou mít pravděpodobně úzkou návaznost na rádiové stanice, jako je Apple Music 1. Sama beta pak ještě obsahuje vylepšené rozhraní widgetů. Chcete-li si ji vyzkoušet na vlastním kůži a vlastním Android zařízení, můžete tak udělat zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.