Zavřít reklamu

Před pár dny představené chytré hodinky Googlu Pixel Watch jsou dalšími hodinkami (po řadách Samsungu Galaxy Watch4 a Watch5), které softwarově pohání jím a Samsungem „vzkříšený“ systém Wear OS (konkrétně ve verzi 3.5). Tým softwarového giganta zodpovědný za jeho vývoj nyní sdílel, jaké má se systémem plány.

Jak uvedl pro web Wired produktový ředitel systému Wear OS Björn Kilburn, cílem Googlu je vydávat novou verzi systému každý rok. Společnost chce tímto tempem vydávání podle všeho zajistit, aby do Wear OS byly bez zpoždění implementovány nejnovější funkce Androidu. Kilburn se také zmínil o „čtvrtletních aktualizacích Wear OS, které budou v průběhu roku přinášet nové zážitky“. Možná tím odkazuje na sezónní přírůstky funkcí s názvem Feature Drop, které mají hodinky Pixel Watch po vzoru Androidu dostávat.

Kilburn kromě toho zopakoval, že Google stále počítá s tím, že ještě letos vydá aktualizaci s Wear OS 3 pro hodinky s Wear OS 2. Doplnil, že bude zapotřebí reset zařízení.

A konečně, Google se Kilburnovými ústy nechal slyšet, že je „plně zavázán podporovat Wear OS“. Dodal, že jeho tým se chce v blízké budoucnosti zaměřit na zlepšení výdrže baterie, aby bylo možné vytvářet menší zařízení.

Galaxy Watch koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.