Zavřít reklamu

Pokud jste ještě nevkročili do vod skládacích zařízení Samsungu, ale rádi byste tak učinili, jen nevíte, jestli sáhnout po Z Foldu nebo po Z Flipu, pokusíme se vám toto rozhodování zjednodušit. V obou případech se jedná o skvělá zařízení, k oběma je ale také nutné přistupovat přece jen trochu jinak. 

Nyní pomiňme cenu, která samozřejmě může hrát také svou roli, protože Z Fold4 začíná na 44 990 Kč, Z Flip4 pak na 27 490 Kč. Soustřeďme se spíše na konstrukci a samotné použití. To vychází už ze samotného vzhledu zařízení, kdy je Z Flip vlastně jen smartphone véčkové konstrukce, kdežto Z Fold kombinuje své použití i s tabletem.

Galaxy Z Flip4 

Pokud budeme k Z Flipu upřímní, nejedná se o vlajkový ani vrcholný model. Je to v podstatě spíše model řady Galaxy A, který samozřejmě boduje svou technologií displeje a unikátní konstrukcí, a který však přihazuje nejvýkonnější možný čip, který byl v době uvedení produktu na trhu, což jej právě od řady A také odlišuje. Není to pracant, je to spíše lifestylové zařízení, které vás bude bavit používat nejen právě kvůli svému smyslu ovládání, ale i režimu Flex.

Baví i jeho vnější displej, jehož zobrazení a ovládání je stejné, jako v případě Galaxy Watch. V jeho rozhraní tak budete jako doma, navíc si jeho zobrazení můžete se svými chytrými hodinkami Samsungu naprosto dokonale sladit. Jsou to detaily, které tvoří celek, a které jsou zde dotažené k dokonalosti. Vnitřní 6,7“ displej je pak ideální na běžnou obsluhu systému a jeho funkcí a možností, díky výkonu zařízení se rozhodně nemusíte bát hrát i náročné hry, baterie vám den vydrží.

Fotografie pak nepatří mezi to nejlepší, protože se nedá říci, že by byly fotoaparáty nějak hardwarově na špici. Samsung zde byl omezen prostorem, a to, co zde vymyslel, běžnému použití stačí. Fotografie jsou líbivé, sice hodně přibarvované, ale o to méně budete mít práce s jejich postprodukcí. Z Flip4 je prostě zábavný smartphone s unikátní konstrukcí a technologiemi, který nemá být pracantem ale vaším elegantním a všestranným doplňkem. 

Galaxy Z Fold4 

Galaxy Z Fold4 je nejdražším chytrým telefonem Samsungu a je pravda, že si tuto nelichotivou pozici dokáže toto zařízení dobře obhájit. Může za to samozřejmě jeho výbava, která nabízí dva rozměrné displeje, čip Snapgragon 8 Gen 1 (který má i Z Flip4), ale i skvělá sestava fotoaparátů. Té navíc vévodí ten širokoúhlý použitý z řady Galaxy S22 (ne Ultra).

Jasnou přidanou hodnotou Flipu je jeho vnitřní 7,6“ displej, který dokáže nahradit tablet. A v tom je právě ten rozdíl oproti Flipu. Můžete mít Z Flip4 a k němu Galaxy Tab, můžete mít ale jen Z Fold4 a nic víc, protože toto zařízení kombinuje oba světy. V zavřeném stavu je to jen trochu tlustší telefon s 6,2“ displejem, v otevřené stavu se vám ale už otevírá svět s obrovským záběrem možností, které podtrhuje One UI 4.1.1 a jeho potenciál, který je nezměrný. 

Je to nejen o větší konzumaci obsahu, ale také lepším a intuitivnějším multitaskingu. Pokud je ale Z Flip4 určen pro masy, u Z Foldu4 to říci nejde. Ne všichni totiž využijí jeho možností, ne všichni potřebují používat tablet. Pokud patříte do té druhé skupiny, která si myslí, že je pro ni tablet zbytečný, je pro vás zbytečný i Z Fold.

Po kterém tedy sáhnout? 

Je to poměrně jednoduché. Chcete-li líbivý, kompaktní a zábavný telefon, chtějte Z Flip. Chcete-li maximálně univerzální zařízení kombinující svět smartphonu a svět tabletu, aniž byste s sebou nosili dvě zařízení, bude vám Z Fold ideálním nástrojem. Nabízí jen jedno omezení, a to je samozřejmě výdrž. 

Dvě zařízení v podobě telefonu a tabletu vydrží prostě zákonitě déle než zařízení jedno, které pro oba smysly používání využívá jen jednu baterii. Nedá se ale říci, že by Z Fold nezvládl maximálně nabitý pracovní den. Ještě k tomu dodejme, že pokud se bojíte jeho tloušťky, není to úplně na místě. V kapse totiž ta tloušťka nijak nevadí, protože ji zařízení kompenzuje tím, jak je celkově úzké. Paradoxně se tak může nosit lépe jak Galaxy S22 Ultra.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.