Zavřít reklamu

Rusko včera v rámci masivního bombardování prakticky celého území Ukrajiny zasáhlo nepřímo velkou civilní budovu v Kyjevě, kde se nachází výzkumně-vývojové středisko Samsungu. Jde o jedno z největších evropských R&D center korejského obra a zároveň jeho regionální centrálu. Budova byla raketou, která dopadla vedle ní, lehce poškozena.

Bezprostředně poté se na Twitteru objevila série videí a fotografií, které ukazují spoustu prachu a kouře ve vzduchu kolem budovy. Ve výškové budově podle všeho nesídlí jen Samsung, ale i jedna z největších ukrajinských energetických společností DTEK a německý konzulát.

Samsung později během dne vydal následující prohlášení: „Můžeme potvrdit, že nikdo z našich zaměstnanců na Ukrajině nebyl zraněn. Některá z kancelářských oken byla poškozena v důsledku výbuchu, ke kterému došlo ve vzdálenosti 150 metrů. Jsme odhodláni nadále zajistit bezpečnost našich zaměstnanců a situaci budeme dál pečlivě sledovat.“

Samsung byl jednou z globálních společností, která v Rusku po jeho invazi na Ukrajinu omezila své působení. V březnu oznámila, že v Rusku přestane prodávat smartphony, čipy a jiné produkty, a dočasně také pozastavila provoz továrny na výrobu televizorů ve městě Kaluga poblíž Moskvy.

V září se nicméně v ruských novinách objevila zpráva, že Samsung by v zemi mohl tento měsíc obnovit prodej smartphonů. Korejský gigant se ke zprávě odmítl vyjádřit. Pokud skutečně měl v plánu do Ruska obnovit dodávky telefonů, ve světle nejnovějších událostí se to nejeví jako pravděpodobné.

Související články

Dnes nejčtenější

.