Zavřít reklamu

Polovodičová divize Samsungu Samsung Foundry během akce Samsung Foundry 2022 uvedla, že bude nadále vylepšovat své polovodičové čipy, aby byly menší, rychlejší a energeticky úspornější. Za tímto účelem oznámila své plány na výrobu 2 a 1,4nm čipů.

Nejdříve se však zmiňme o 3nm čipech společnosti. Před pár měsíci začala vyrábět světově první 3nm čipy (pomocí procesu SF3E) s technologií GAA (Gate-All-Around). Od této technologie si Samsung Foundry slibuje zásadní vylepšení energetické efektivity. Od roku 2024 má společnost v plánu vyrábět druhou generaci 3nm čipů (SF3). Tyto čipy mají mít o pětinu menší tranzistory, což má dále zlepšit energetickou efektivitu. O rok později pak společnost plánuje vyrábět třetí generaci 3nm čipů (SF3P+).

Pokud jde o 2nm čipy, ty chce Samsung Foundry začít vyrábět ještě v roce 2025. Jako první čipy Samsungu budou disponovat napájecí technologií Backside Power Delivery, která by měla vylepšit jejich celkový výkon. Do svých čipů plánuje svou verzi této technologie (nazvanou PowerVia) přidat i Intel, a to již v roce 2024.

Co se týče čipů 1,4nm čipů, ty plánuje Samsung Foundry začít vyrábět v roce 2027. V tuto chvíli není známo, jaká vylepšení mají přinést. Společnost kromě toho oznámila, že do roku 2027 hodlá oproti letošku zvýšit výrobní kapacitu čipů o trojnásobek.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.