Zavřít reklamu

Google minulý týden konečně oficiálně představil telefony Pixel 7 a Pixel 7 Pro. U druhého zmíněného velmi vyzdvihoval novou generaci funkce Super Res Zoom, která podle něj posunuje 48MPx teleobjektiv na úroveň zrcadlovek. Nyní zveřejnil několik ukázek, aby svá slova dokázal. Může se srovnávat se Space Zoomem Samsungu Galaxy S22 Ultra?

První ukázka zachycuje nejvyšší budovu Manhattanu One World Trade Center. První obrázek ji ukazuje v ultraširokoúhlém, druhý pak ve standardním, nezvětšeném formátu. Poté následují postupná přiblížení, a to až do úrovně 30x zoomu (zvětšení do úrovně 5x zoomu zajišťuje optika), kdy je možné vidět v solidním detailu špičku antény.

Od 20x zoomu používá telefon nový upscaler strojového učení, který pohání čipset Tensor G2. Od 15x zoomu se automaticky zapne funkce Zoom Stabilization, která uživateli umožní „fotografovat z ruky bez stativu“.

Druhou ukázkou je ikonický most Golden Gate Bridge, kdy jsou při nejvyšším přiblížení vidět jemné detaily stožáru. I když obě ukázky jsou rozhodně působivé, schopnosti teleobjektivu Pixelu 7 Pro se nemohou rovnat těm, kterými disponuje Galaxy S22 Ultra. Aktuální nejvyšší „vlajka“ Samsungu totiž nabízí až 100x zoom, díky němuž si můžete pěkně zblízka prohlédnout třeba i Měsíc.

Telefony Google Pixel koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.