Zavřít reklamu

Samsung je druhým největším výrobcem tabletů na světě. Začátkem letošního roku uvedl na scénu řadu Galaxy Tab S8, skládající se z modelů Tab S8, Tab S8+ a Tab S8 Ultra. Nicméně řada Galaxy Tab S9 by příští rok nemusela být představena tak brzy, jak by se dalo tušit.

Podle webu The Elec citovaného serverem SamMobile Samsung vývoj řady Galaxy Tab S9 odložil. To znamená, že bylo odloženo i její uvedení na scénu. Důvodem má být nižší poptávka po IT produktech, a to právě včetně tabletů, a nedávný globální ekonomický pokles. Vývoj měl původně začít letos v prosinci, byl však prý přesunut na začátek příštího roku.

Je možné, že korejský obr nyní plánuje řadu Galaxy Tab S9 představit ve druhé polovině příštího roku, spolu s ohebnými telefony Galaxy Z Fold5 a Z Flip5. Jinak se očekává, že řada se bude opět skládat ze tří modelů, tedy standardního, „pluskového“ a modelu Ultra.

Marketingově-analytické společnosti odhadují, že celkové dodávky tabletů letos klesnou, nicméně by se mohly zvýšit prodeje prémiových a ultraprémiových tabletů. Podle společnosti DSCC (Display Supply Chain Consultants) by se penetrace prémiových tabletů mohla zvýšit z letošních tří procent na čtyři procenta v příštím roce.

Tablety Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.