Zavřít reklamu

Minulý týden vydal Samsung aktualizovanou verzi fotoaplikace Expert RAW, která přinesla dlouho slibovanou podporu pro telefony Galaxy Note20 Ultra, S20 Ultra a Z Fold2. Nyní však vyšlo najevo, že u druhého zmíněného aplikace nepodporuje teleobjektiv.

Web SamMobile nainstaloval Expert RAW na Galaxy S20 Ultra a Note20 Ultra a zjistil, že aplikace u předloňské „eskové“ Ultry nefunguje s teleobjektivem. U druhé Ultry je přitom vše v pořádku. V tuto chvíli není jasné, proč tomu tak je, když oba telefony disponují stejným obrazovým procesorem. Nabízí se ale, že Galaxy S20 Ultra má vyšší rozlišení teleobjektivu (48 vs. 12 MPx). Na druhou stranu, pokud aplikace dokáže zpracovat data ze 108MPx hlavního fotoaparátu telefonu, měla by dozajista fungovat i s 48MPx senzorem.

Doufejme, že Samsung v budoucnu aplikaci zaktualizuje tak, aby s teleobjektivem Galaxy S20 Ultra fungovala, protože podle všeho neexistuje důvod (alespoň tedy na úrovni hardwaru), aby tomu tak nebylo. Aplikace jinak uživatelům umožňuje upravovat citlivost, rychlost závěrky, vyvážení bílé a automatické ostření a také zobrazuje histogram. Pořízené snímky je možné následně editovat v aplikaci Adobe Lightroom. Debutovala loni na telefonu Galaxy S21 Ultra.

Dnes nejčtenější

.