Zavřít reklamu

Pokud jste náhodou včerejší úniky přehlédli, tak vězte, že několik neoficiálních renderů odhalilo design řady Galaxy S23, a to prakticky ze všech jejích úhlů. Ačkoli jsou tyto rendery neoficiální, byly údajně vytvořeny na základě uniklých oficiálních specifikací a rozměrů zařízení. Pravděpodobnost toho, že řada Galaxy S23 bude skutečně vypadat tako, je proto poměrně vysoká a já jsem rozhodně pro. 

Existují pravidla objektivního designu, takže svým způsobem by se dalo určit, zda něco vypadá dobře, nebo špatně na základě toho, jak dobře se dotyčný těchto pravidel drží. Nicméně vnímání krásy je hodně subjektivní. Osobně dávám přednost designové konzistenci před zbytečnými změnami, a především obrovskými hrboly fotoaparátu. A právě proto vkládám do řady Galaxy S23 velké naděje.

Zatím nejlépe vypadající vlajkové telefony Galaxy? 

Každoroční změna designu výstupu fotoaparátu telefonu nepřidává žádné skutečné hodnotě nové vlajkové lodi. Cílevědomý design a designová konzistence (a postupná evoluce) se mi líbí mnohem víc. Jakkoli se na první pohled může zdát, že je chystaná trojice Galaxy S23 nenápadná, odráží se v ní designová vyspělost Samsungu.

Telefony nemají žádné zbytečné kousky materiálu kolem fotoaparátů na jejich zadní straně navíc a poprvé po letech se zdá, že vlajkové lodě Samsungu nemají určitou krizi své identity. Všechny tři varianty Galaxy S23 se zdánlivě drží stejného a jednoduchého, ale přesto efektivního designového jazyka, který nastolil model Galaxy S22 Ultra. Zadní panel je prostý nepořádku a každý snímač má jen minimální výstup.

Nejenže je S22 Ultra jedním z nejlépe vypadajících telefonů Samsungu, ale věřím, že má smysl udržovat ucelenou vizi designu a zdokonalovat ji v průběhu několika generací, místo toho, aby se každý rok hrnulo vyloženě něco úplně nového. Ukazuje to, že výrobce má důvěru a dlouhodobou vizi, kterou je ochoten realizovat. Domnívám se, že jedním z problémů Samsungu byl právě nedostatek konzistence designu. Naštěstí se zdá, že řada Galaxy S23 ukazuje pozitivní posun v ideologii společnosti.

Telefony Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.