Zavřít reklamu

Apple začal v pátek 16. září prodávat své iPhony 14 a 14 Pro s výjimkou modelu 14 Plus, který se na pulty obchodů podívá až 7. října. Právě iPhone 14 a popřípadě 14 Plus mají ale v portfoliu Samsungu skutečně silnou konkurenci. My novinku Applu můžeme aktuálně srovnat s Galaxy Z Flipem4. 

Když už jsme u toho, tak proti základnímu modelu Applu jde ten základní Samsungu, tedy Galaxy S22. Nyní, když Apple ukončil model mini a nahradil jej modelem Plus, je jasné, že Galaxy S22+ stojí právě proti tomuto většímu smartphonu Applu. Pak jsou zde ještě modely iPhonů s přídomkem Pro a Pro Max, proti kterým se přece jen staví spíše také profesionální Galaxy S22 Ultra, i když v jistém ohledu se proti nim dají postavit i základní modely Galaxy S.

A pak je zde Galaxy Z Flip4, srpnová novinka Samsungu, kterou ten přímo pasuje do role zabijáků iPhonů. S tím, jak Apple nastavil své ceny, mu lze ale dát skutečně za pravdu. Samsung na toto téma ostatně vydal i poměrně vtipnou reklamu, na kterou se můžete podívat níže. Ono se není třeba Samsungu divit za to, že do Applu šije. Dává tím najevo svou převahu v inovacích, v tom, že je jeho portfolio o poznání širší a snaží se, aby Apple do segmentu ohebných zařízení už také konečně vstoupil. Aby totiž řešení Samsungu patřičně vyniklo, potřebuje konkurenci, kterou má zatím jen v pár modelech čínských výrobců, a to především jen na tamním trhu.

Má reklamní argument Samsungu smysl? 

Je Galaxy Z Flip4 lepším řešením, než iPhone 14? Na verdikt je zatím samozřejmě příliš brzy, nicméně postupně vám přineseme různá srovnání. Jisté ale je, že cenově jsou si zařízení hodně blízko, výbavou už se ale v mnohém liší.

Jiné jsou velikosti zařízení, displejů a ostatně i fotoaparátů. Oba pak mají své specifické kouzlo, kdy není vhodné ani jednoho zatracovat jen za to, že se jedná o model z druhé (a tedy té špatné) stáje. Je ale pravda, že se zde vedou dva boje – jeden hardwarový a jeden softwarový.

Apple iPhone 14 vás ve své 128GB paměťové variantě vyjde na 26 490 Kč. Na nějaké cenové zvýhodnění zapomeňte. Galaxy Z Flip4 také ve 128GB verzi pak stojí 27 490 Kč. Jenže s využitím vrácení starého zařízení můžete získat až 7 000 Kč zpět + cenu odevzdaného zařízení. Cenový souboj tedy na oko vyhrává Samsung.

Galaxy Z Flip4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.