Zavřít reklamu

Displejová divize Samsung Display si nechala v Jižní Koreji zaregistrovat ochrannou známku na dvě nová zařízení s vysouvacím displejem. Tato zařízení mají konkrétně název Slidable Flex Solo a Slidable Flex Duet.

Samsung letos na jaře v rámci akce Display Week ukázal koncepty zařízení s vysouvacím displejem a jeden z prototypů nesl název Slidable Wide. S tímto konceptem by mohla být teoreticky spojena nová ochranná známka Slidable Flex Duet, v tuto chvíli je však obtížné předvídat, jak se portfolio ohebných displejů Samsungu v následujících letech změní a vyvine. Připomeňme, že prototyp Slidable Wide disponoval ohebným displejem zastrčeným dovnitř zařízení, který se může vysunout ze stran a rozšířit tak zobrazovací plochu.

Pokud jde o spotřebitelský trh, korejský obr dosud použil svou technologii ohebného displeje pouze k vývoji zařízení skládajících se na jednom místě, tedy modelů řad Galaxy Z Fold a Z Flip. Nicméně již nějakou dobu experimentuje s několika dalšími tvarovými faktory a příští rok možná představí ohebný notebook. Vzhledem k tomu, že notebooky jsou ohebné již ze své podstaty, tak by tento nový model měl nahradit klávesnici obřím dotykovým displejem táhnoucím se přes celou plochu zařízení.

Samsung v minulosti řekl, že na scénu neuvede žádné nové skládací, vysouvací či rolovací zařízení, dokud řady Z Fold a Z Flip neprokáží svou životaschopnost. Po několika letech na trhu ji však modely těchto řad již nepochybně prokázaly, alespoň soudě podle počtu předobjednávek a prodejních čísel, a pomalu a jistě se stávají mainstreamem.

Pozorovatelé trhu očekávají, že příští rok by se na trhu se skládacími smartphony mohlo objevit rovnou 23 modelů různých značek, což by mohlo znamenat, že Samsung je konečně připraven své portfolio skládacích zařízení rozšířit. O tom, jestli příštím krokem bude „ohebný“ notebook, dvojitě ohebné zařízení, tablet s vysouvacím displejem či něco úplně jiného, však v tuto chvíli můžeme jen spekulovat.

Skládací smartphony Samsungu koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.