Zavřít reklamu

Nedávno jsme přinesli informaci, že některým uživatelům YouTube se v poslední době zobrazuje podstatně více reklam než dřív. Nyní naštěstí vyšlo najevo, že tento nárůst byl pouze součástí testu, který nyní skončil.

Někteří uživatelé YouTube v posledních dnech otevřeně vyjadřovali nespokojenost s náhlým nárůstem nepřeskočitelných reklam na platformě, a to na 5 až 10. Předtím to přitom byly obvykle jen dvě reklamy za sebou. Tomuto formátu reklamy YouTube říká bumper ads a jedna taková podle něj trvá maximálně 6 sekund. Pokud jich však v takovém bloku je deset, může to být až minuta (pro mnohé) ztraceného času.

Tito a jiní uživatelé však mohou být nyní v klidu, protože zástupce YouTube vydal pro web 9to5Google prohlášení, v němž uvedl, že nárůst reklam byl „součástí malého testu“, který běžel pro uživatele sledující dlouhá videa na televizorech a který nyní skončil. Vše se tak vrací k normálu.

Pravdou nicméně je, že na YouTube je dnes reklam obecně více než v minulosti. I v nepříliš dlouhém videu se jich může objevit hned několik, což už může narušovat zážitek ze sledování. Jediným způsobem, jak se jich zbavit, je zaplatit si předplatné YouTube Premium, které u nás stojí 179 Kč měsíčně.

Dnes nejčtenější

.