Zavřít reklamu

YouTube zvyšuje počet reklam jako prostředek k udržení samotné platformy a finanční podporu pro přítomné tvůrce. I když jsou samozřejmě reklamy patřičně otravné, YouTube rozhodně nemá v úmyslu jejich počet nějak snižovat. Snadno tak i na zařízeních Samsungu můžete vidět pět a více reklam, než se dostanete k obsahu, který skutečně chcete sledovat.

Několik uživatelů aktuálně uvedlo, že se jim zobrazuje 5 až 10 nepřeskočitelných reklam za sebou, a tedy ještě před samotným spuštěním videa. Obecně tyto reklamy zatím trvají jen do šesti sekund, takže se při jejich sledování obvykle nedostanete přes minutu zbytečně investovaného času. Není nicméně vyloučeno, že s postupem času bude délka reklam stoupat. Delší reklamy zatím naštěstí pořád mají možnost jejich přeskočení po uplynutí stanovené doby. YouTube tyto reklamy označuje jako „bumper ads“, zatím ale jejich navýšení oficiálně nepotvrdil.

Na Redditu navíc najdete i několik vláken, ve kterých se píše o tom, že se v reklamních spotech YouTubu často zobrazují delší reklamní videa už během několika odehraných minut sledovaného obsahu. Horší na tom je, že počet těchto zkušeností mezi uživateli neustále stoupá, takže je podle toho patrné, že se tato strategie Googlu rozšiřuje po světě více a více. Je tedy na čase připravit se na to, že v této platformě budeme za chvíli vídat více reklam než samotného obsahu. Samozřejmě je to i jasný tlak na uživatele k tomu, aby si pořídili předplatné.

Dnes nejčtenější

.