Zavřít reklamu

Androidové aplikace se neomezují pouze na smartphony. Můžete je také instalovat na tablety, chytré hodinky, televizory, a dokonce i notebooky. Tato rozmanitost zařízení nicméně limituje užitečnost hodnocení v obchodě Google Play – když má například určitá aplikace špatnou optimalizaci na tabletu, nemusí to nutně znamenat, že to tak bude i na smartphonu. To se však nyní konečně mění.

Jak upozornil známý leaker Mishaal Rahman, Google ve službě Play Console potvrdil, že hodnocení aplikací nyní vychází z typu zařízení. Tato změna se připravovala dlouho a ve skutečnosti měla přijít již začátkem roku. Poprvé se o ní Google zmínil loni v srpnu.

Když nyní v obchodě Google Play zamíříte do jakékoli aplikace, měli byste v sekci Hodnocení a recenze vidět poznámku, která potvrzuje, že tato hodnocení jsou „od lidí, kteří používají stejný typ zařízení jako vy“. To nutně neznamená, že uvidíte jedinečné průměry recenzí, i když se jejich počet bude téměř vždy lišit v závislosti na používaném zařízení.

Ve výsledku je to spíše malá změna, která by ovšem mohla mít velký dopad na to, jak si uživatelé v dnešní době stahují aplikace. S tím, jak Android pokračuje v expanzi do nových produktových kategorií, je zajištění toho, aby hodnocení v obchodě Google Play byla pro hodinky, tablety a vše ostatní přesná, nezbytným krokem.

Dnes nejčtenější

.