Zavřít reklamu

Můžete mít ten nejvybavenější telefon na trhu, a bude vám k ničemu, když mu dojde energie. Baterie je pohonem pro naše chytrá zařízení, ať už se jedná o smartphone, tablet, nebo chytré hodinky. Je tedy poměrně důležité vědět, jak správě nabíjet Samsung produkty, abyste prodloužili životnost jejich baterie. 

Skutečnost je taková, že baterie je spotřebním zbožím, a pokud dáváte svému zařízení patřičnou „čočku“, tak dříve či později začne padat její kapacita. Pocítíte to samozřejmě na celkové výdrži. Po dva roky byste měli být v pohodě, po třech letech je ale vhodné baterii nechat vyměnit a je jedno, jestli používáte zařízení Galaxy A, Galaxy S nebo jiné. Je to dáno povahou nejen baterie, ale i samotného produktu. Jsou zde ale určité tipy, které dokážou životnost baterie prodloužit.

Optimální prostředí 

Možná to nevíte, ale telefon Galaxy je navržen tak, aby optimálně pracoval při teplotách v rozmezí 0 až 35 °C. Pokud budete svůj telefon používat a nabíjet mimo toto rozpětí, můžete si být jisti, že se to na baterii projeví, a to samozřejmě že negativně. Takové chování totiž urychlí stárnutí baterie. Dočasné vystavení zařízení extrémním teplotám dokonce aktivuje ochranné prvky přítomné v zařízení, aby nedošlo k poškození baterie.

Používání a nabíjení zařízení mimo tento rozsah může vést k neočekávanému vypínání zařízení. Nepoužívejte zařízení po delší dobu v horkém prostředí ani jej nepokládejte na horká místa, jako je např. vyhřáté auto v letním období. Naopak oproti tomu nepoužívejte ani neskladujte zařízení po delší dobu v chladném prostředí, které se může např. v zimním období vyznačovat teplotami pod bodem mrazu.

Jak správně nabíjet Samsung zařízení a minimalizovat stárnutí baterie 

  • Pokud jste si koupili telefon Galaxy bez nabíječky v balení, kupte si originální. 
  • Nepoužívejte laciné čínské adaptéry ani kabely, které mohou poškodit port USB-C. 
  • Po dosažení 100% nabití odpojte nabíječku, aby nedošlo k přebíjení baterie. Nabíjíte-li přes noc, nastavte si funkci Chránit baterii (Nastavení -> Péče o baterii a zařízení -> Baterie -> Další nastavení baterie -> Chránit baterii). 
  • Pro delší životnost baterie se vyhněte úrovni nabití baterie na 0 %, tedy jejího úplného vybití. Baterii můžete nabíjet kdykoli a udržovat ji v optimálním rozmezí, které je od 20 do 80 %.

Tipy pro ideální nabíjení Samsungu 

Udělejte si přestávku – Veškerá práce, kterou se zařízením při nabíjení provádíte, nabíjení zpomaluje, a to kvůli ochraně proti přehřátí. Ideální je nechat telefon nebo tablet při nabíjení v klidu. 

Pokojová teplota – Je-li okolní teplota příliš vysoká nebo příliš nízká, mohou ochranné prvky zařízení zpomalit jeho nabíjení. Za účelem zajištění stabilního a rychlého nabíjení je doporučeno provádět nabíjení při běžné pokojové teplotě. 

Cizí předměty – Pokud se do portu dostane jakýkoli cizí předmět, může bezpečnostní mechanismus zařízení z důvodu jeho ochrany přerušit nabíjení. Měkkým kartáčkem odstraňte cizí předmět a zkuste provést nabíjení znovu.

Bezdrátové nabíjení – Zde platí, že pokud se mezi zařízením a nabíječkou nachází jakýkoli cizí předmět, může být nabíjení zpomaleno. K tomu je nutné tento cizí předmět odstranit a zkusit provést nabíjení znovu. Ideální je nenabíjet zařízení v krytu, protože zde zbytečně vznikají další ztráty a nabíjení se zpomaluje. 

Vlhkost – Pokud je uvnitř portu nebo zástrčky kabelu USB rozpoznána vlhkost, bezpečnostní mechanismus zařízení vás upozorní na zjištěnou vlhkost a přeruší nabíjení. Zde nezbývá než počkat, než se vlhkost odpaří. 

Dnes nejčtenější

.