Zavřít reklamu

Nemusí jít hned o intimní fotky, ale třeba citlivé snímky obrazovky nebo skeny dokumentů, které jednoduše nechcete, aby byly dostupné ve vaší galerii. Jak ale tyto fotografie a obrázky skrýt před zraky všech, kterým byste obsah své galerie ukázali? K tomu, jak na vašem Android zařízení zamknout fotky a videa je ideální aplikace Fotky Google. 

Právě protože je aplikace Fotky Google dostupná prakticky pro jakýkoli Android, tedy samozřejmě i telefony Samsung, jedná se o univerzální postup napříč platformami. Samsung sám pak nabízí možnost skrytí fotografií přímo v jeho Galerii, musíte k tomu ale využít zabezpečenou složku, která je dostupná pouze pokud máte u Samsungu účet.

V aplikaci Fotky Google můžete citlivý obrazový materiál uložit do složky, která je chráněná vašim vlastním nastavení biometrického ověření. Takový obsah se také nezobrazuje v mřížce fotek, není s ním počítáno do vzpomínek, nevyhledáte jej ani v albech a tento obsah také není dostupný jiným aplikacím ve vašem zařízení. Podmínkou je používat alespoň Android 6 nebo novější. Je také třeba myslet na to, že když aplikaci Fotky odinstalujete nebo smažete její data, o všechny položky v Uzamčené složce přijdete. 

Jak na Androidu skrýt fotky a videa 

  • Otevřete aplikaci Fotky Google. 
  • Přepněte se na záložku Knihovna. 
  • Zde vyberte položku Nástroje. 
  • Pokud jste Uzamčenou složku ještě nenastavili, klepněte na Začít. 
  • Protože je funkce podmíněna používání kódu zařízení, tak pokud jej nemáte nastavený, učiňte tak.

Po nastavení uzamčené složky se vám následně objeví, že v ní nic není. Do složky však můžete přidávat obsah přímo nabídkou vpravo nahoře, nebo samozřejmě rovnou z vaší galerie, kde u nabídky práce s vybranou sadou fotografií/videí přejeďte úplně doprava, kde uvidíte nabídku Přesunout do uzamčené složky. Kdykoli pak budete chtít uzamčenou složku otevřít, musíte být ověřeni, jinak vám bude přístup zamítnut. Je tedy důležité, aby ani váš kód k zařízení neznal někdo, u koho nechcete, aby si složku prohlížel. 

Související články

Dnes nejčtenější

.