Zavřít reklamu

Ruská média citovaná agenturou Reuters tvrdí, že Samsung zvažuje obnovení dodávek svých smartphonů do země. Korejský obr přestal smartphony, čipy a další produkty do Ruska dodávat v březnu kvůli válce na Ukrajině, to by se však již brzy mohlo změnit.

Podle agentury Reuters, která se odvolává na nejmenovaný zdroj ruského deníku Izvestija, Samsung zvažuje obnovení dodávek smartphonů partnerským prodejcům a restart svého oficiálního internetového ochodu v říjnu. Společnost podle deníku odmítla tyto informace komentovat.

Poté, co Samsung své dodávky do Ruska pozastavil, země spustila program, který umožňuje dovážet zboží bez souhlasu příslušných vlastníků ochranných známek. I přesto nebyly smartphony korejského giganta v zemi v průběhu léta prakticky nikde k sehnání.

Před invazí Ruska na Ukrajinu měl Samsung na ruském smartphonovém trhu podíl kolem 30 % a vedl zde před rivaly jako Apple a Xiaomi. Poptávka po smartphonech v zemi se však ve druhém čtvrtletí mezikvartálně snížila o 30 % na desetileté minimum. Nějakou dobu pravděpodobně potrvá, než se vzchopí. Čas ukáže, jestli se tato zpráva zakládá na pravdě. Pokud ano, bude zajímavé vidět, jestli ostatní výrobci budou Samsung v říjnu následovat.

Dnes nejčtenější

.