Zavřít reklamu

I když prodeje smartphonů v Rusku v letošním druhém čtvrtletí klesly skoro o třetinu, zařízení Samsung Galaxy údajně nejsou v mnoha oblastech vůbec k dostání. Přestože poptávka po smartphonech v druhém kvartálu klesla na nové desetileté minimum, dodavatelský řetězec trpí ještě více.

Samsung v březnu oznámil, že kvůli probíhajícím událostem na Ukrajině do odvolání pozastavuje dodávky svých smartphonů do Ruska. Korejský obr nebyl jediným západním výrobcem elektroniky, který se v reakci na ruskou invazi stáhl ze země. Aby Rusko následky tohoto exodu zmírnilo, zavedlo program, který umožňuje dovoz bez svolení vlastníků ochranných známek. Jinými slovy, obchody mohou do země dovážet smartphony a tablety Samsungu bez jeho souhlasu.

Jak píše on-line deník The Moscow Times, i přes toto opatření je v Rusku mnoho regionů, kde potenciální zákazníci telefony korejského obra (ale i Applu) zkrátka neseženou. V druhém čtvrtletí prý poptávka po smartphonech v zemi klesla meziročně o 30 % a dosáhla tak nového desetiletého minima. Velkoobchodní distributor Samsungu Merlion říká, že existuje více důvodů, které přispívají k nedostatečným dodávkám v Rusku, od přerušených logistických řetězců a omezeného financování po problémy s celním odbavením.

Tržní podíl Samsungu v Rusku není zanedbatelný, ba právě naopak. S podílem okolo 30 % je zde smartphonovou jedničkou. To se však nebude příliš platit, pokud tamní zákazníci na pultech obchodů nenajdou žádné jeho telefony. Prodeje budou samozřejmě dále klesat.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.