Zavřít reklamu

Fotky Google dostaly v létě několik drobných, ale užitečných novinek, a nyní pro ně americký technologický gigant začal vydávat další. Konkrétně jde o pár vylepšení funkce Vzpomínky a editor koláží.

Vzpomínky se objevují navrchu mřížky fotek a podle Googlu dostávají největší aktualizaci od jejich spuštění před třemi lety. Nyní budou zahrnovat více videí s tím, že ty dlouhé budou zkráceny pouze na „nejvýznamnější okamžiky“. Další novinkou je přidání jemného přiblížení a oddálení do fotek a v říjnu do nich Google přidá instrumentální hudbu.

Vzpomínky vedle toho dostávají různé grafické styly/designy. Zpočátku budou dostupné ty od známých umělkyň Shantell Martinové a Lisy Congdonové, později by do nich měly přibýt další.

Vzpomínky získávají ještě jednu funkci, a to možnost je sdílet s přáteli a rodinou. Podle Googlu šlo o funkci, kterou uživatelé žádali nejvíce. Zatímco androidová verze Fotek ji dostává již nyní, na iOS a webovou verzi se má dostat „brzy“. A vlastně ještě něco – mezi Vzpomínkami se nyní pohybujete swajpováním nahoru a dolů, podobně jako u YouTube Shorts.

A konečně, do Fotek přibyl editor koláží. Ten staví na dosavadní možnosti aplikace vybrat více obrázků a „zamíchat“ je do mřížky. Nyní si můžete vybrat různé designy/styly a pomocí přetažení koláž upravit.

Fotky Google v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.