Zavřít reklamu

Zdá se, že Google se v poslední době zaměřuje na to, aby se jeho aplikace Fotky snáze používala, než na přidávání nových funkcí. Poslední aktualizace například usnadnila proces sdílení více fotografií prostřednictvím vysunovací karty ve spodní části obrazovky. Nyní začal americký technologický gigant vydávat nový update, který usnadňuje vyhledávání a prohlížení screenshotů.

Pokud jste Fotky Google aktualizovali na verzi 5.97 či novější, měli byste po dlouhém stisknutí ikony aplikace vidět novou položku s názvem View screenshots. Klepnutím na ni se okamžitě dostanete do složky Snímky obrazovky na vašem zařízení, pomocí níž si můžete snadno prohlížet nebo sdílet všechny vaše snímky obrazovky. Drobný přídavek eliminuje nutnost procházet hromadu složek pod záložkou Knihovna a používat vyhledávací panel k filtrování screenshotů. Pokud jste někdo, kdo ke screenshotům přistupuje často, můžete si nového zástupce přetáhnout z nabídky a umístit jej na domovskou obrazovku, čímž ušetříte další čas.

Fotky Googlu dostaly ještě jednu novinku, tentokrát výhradně určenou pro webovou verzi, kterou je nová sekce „Backed up“ (Zálohováno). Od roku 2020 webová verze obsahuje informace o obrázku „Nahráno z“ a „Sdíleno uživatelem“. Tato nová sekce je doplňuje tím, že uživateli řekne, v jaké kvalitě (konkrétně v původní kvalitě či kvalitě „Storage saver“, dříve zvané „Vysoká kvalita“) byl snímek do Fotek nahrán. Sekce vás kromě toho upozorní, zda „tato položka nezabírá místo v úložišti vašeho účtu“ kvůli staré možnosti Vysoká kvalita nebo proto, že jste používali starší telefon Pixel. U záloh, které zabírají na úložišti místo, se zobrazí jejich velikost.

Dnes nejčtenější

.