Zavřít reklamu

Jen co nám dorazil Galaxy Z Flip4 do redakce, pustili jsme se do jeho testování. Samozřejmě došlo i na první seznámení se s fotoaparáty. Vzhledem k aktuálnímu deštivému a šedavému počasí jsou první fotografie skutečně vypovídající o kvalitách přítomné optiky. 

To, že je Galaxy Z Flip4 určený zejména kreativním jedincům, kteří chtějí mezi ostatními náležitě vyniknout, je samozřejmé. Žádná konzerva si ho nepořídí. Oproti předchozí generaci by měly být fotografie i videozáznamy za slunného dne i v noční tmě jasnější a ostřejší než dřív, protože fotoaparát je oproti předchozí verzi výrazně vylepšený – senzor využívá všech předností procesoru Snapdragon 8+ Gen 1 a podle Samsungu dokáže zachytit o 65 % světla víc. Noční fotografii ale budeme řešit jindy.

Specifikace fotoaparátů Galaxy Z Flip4 

  • Přední fotoaparát: 10 MPx, f/2,4, velikost pixelu 1,22 μm, úhel záběru 80˚ 
  • Širokoúhlý fotoaparát: 12 MPx, f/1,8, OIS, velikost pixelu: 1,8 μm, úhel záběru 83˚, automatické ostření Dual Pixel AF 
  • Ultraširokoúhlý fotoaparát: 12 MPx, f/2,2, velikost pixelu: 1,12 μm, úhel záběru 123˚ 

Nejedná se o žádnou špičku, kterou Samsung používá v řadě Galaxy S22. Dokonce umí i do řady Galaxy A dostat už o poznání více, než je 12 MPx. Na druhou stranu, pokud je zařízení lifestylové, není třeba, aby trhalo žebříček DXOMark. Je jasně limitováno svými rozměry, kdy už nyní vystupují fotoaparáty nad tělo zařízení, a kdyby ty vystupovaly ještě více, značně by to kazilo celkový vzhled.

Cena Galaxy Z Flipu4 samozřejmě spadá do nejvyšší cenové, je to ale dáno unikátní konstrukcí. Zařízení navíc nijak neztrácí na svém výkonu a ostatní výbavě. Osobně jen nevidím přínos v ultraširokoúhlém fotoaparátu, který je zde pouze do počtu. Jeho výsledky nejsou nijak přesvědčivé, protože hodně rozmazávají okraje. Jenže teleobjektiv by se prostě nevešel. Je to klasická strategie, kterou razí všichni, tedy i Apple ve své základní řadě.

Co velice překvapilo je makro. Pokud trefíte ideální vzdálenost, jsou výsledky velice líbivé. Jak je vidět na ukázkových snímcích, digitální přiblížení nemá příliš smysl používat, ale zde pravděpodobně nikdo nečekal nějaké zázraky. Samsung se nicméně hodně zaměřil i na video a režim FlexCam, se kterým používání telefonu prostě baví, i když můžete mít decentní problém s korektním určením scény, protože její náhled se vlastně smrskne jen na půlku displeje.

Důležité je, že snímky z širokoúhlého fotoaparátu jsou líbivé a dostatečně kvalitní, protože právě ten budete používat nejčastěji. Chcete-li mít ty nejlepší mobilní fotky, jednoznačně není Galaxy Z Flip4 pro vás. Chcete-li ale, aby vás mobilní focení zase začalo bavit, není lepší varianty. Ukázkové fotografie v plném rozlišení a bez komprese najdete zde.

Galaxy Z Flip4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.