Zavřít reklamu

Hned co nám Galaxy Z Flip4 dorazil do redakce, pustili jsme se do jeho testování. Je zřejmé, že jednou z jeho hlavních předností je vnější displej. S telefonem tak můžete pracovat, aniž byste jej vůbec otevřeli. Díky Always On také nezmeškáte žádné události, i když… 

Samsung Always On v základu Galaxy Z Flipu nezapíná, takže po jeho vybalení v krabičky si jej musíte aktivovat ručně. Proč tomu tak je, je zřejmé, protože společnost nechce zařízení zbytečně čerpat jeho energii, i když je pravda, že takto malý displej má na baterii úplně jiný vliv než velké displeje telefonů klasické konstrukce. Samsung navíc funkce vnějšího displeje oproti předchozí generaci Flipu ještě vylepšil.

Jak zapnout Always On v Galaxy Z Flip4 

Bez stále zapnutého displeje nezobrazuje vnější obrazovka telefonu žádné informace, což je rozhodně škoda, protože tím nevyužijete jejího potenciálu, i když jde třeba jen o prosté zobrazení hodin. 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Vyberte nabídku Zamknout displej. 
  • Klepněte na Always On Display. 
  • Zde vyberte možnost Vždy zobrazit.

Jak používat vnější displej Galaxy Z Flipu4 

Vnější displej slouží spíše k informačním účelům. Představte si jej spíše jako displej chytrých hodinek. Tato podobnost navíc není úplně náhodná, protože rozložení ke Galaxy Watch přímo odkazuje. Je zde tedy přístup k různým informacím v každém směru, kterým prstem po displeji pojedete.

Always On sice ukazuje čas, ale chcete-li displej probudit, musíte na něho nejdříve klepnout, nebo stisknout tlačítko zapnutí. Doleva se dostanete k oznámením, doprava pak na aktivované pomůcky. Klepnutím na notifikaci se také dozvíte, co vám sděluje.

Přejetím po displeji směrem dolů se dostanete k panelu rychlých nabídek. Najdete zde Wi-Fi a Bluetooth připojení, hlasitost, režim Letadlo, svítilnu a nastavení jasu displeje. Když pak na hlavní obrazovce podržíte prst, můžete si měnit styl hodin. Je to tedy skutečně velice podobné Galaxy Watch a to i grafikou, což je skvělé, protože takto si můžete obě zařízení ideálně sladit.

Galaxy Z Flip4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.