Zavřít reklamu

Jak z našeho pravidelného seriálu o aktualizacích jistě víte, Samsung začal minulý týden na telefony řady Galaxy S22 v Evropě vydávat zářijový bezpečnostní patch. Společnost však nyní vydávání aktualizace na standardní a „pluskový“ model pozastavila.

Nový softwarový update s firmwarovou verzí S90xBXXS2AVHD, který Samsung vypouštěl na modely S22 a S22+, byl stažen ze serverů Samsungu. V tuto chvíli není známo, proč tak korejský obr učinil, velmi pravděpodobně to však bylo proto, že aktualizace obsahovala nějaké chyby. To se koneckonců v minulosti nejednou stalo.

Zářijový bezpečnostní patch opravuje 24 vulnerabilit, z nichž žádnou Samsung neoznačil jako kritickou (21 označil za vysoce nebezpečné a tři za středně nebezpečné). Samsung opravil například zranitelnosti v ovladači MTP (Media Transfer Protocol), chyby v přístupu k paměti v různých funkcích nebo problémy v s oprávněním služby SystemUI. Kromě toho opravil také chybu, která útočníkům umožňovala na dálku spustit tísňová volání.

Nová bezpečnostní záplata jako první dorazila v polovině minulého týdne na řadu Galaxy S21. Kromě ní a Galaxy S22 také „přistála“ na řadu Galaxy Note20 a smartphony Galaxy S20 FE a Galaxy A52s 5G.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.